Poradíme vám vybrať tie najlepšie obliečky na posteľ

Súčasný trh ponúka obliečky na postel v pomerne širokej palete, a tak si zákazník má možnosť vybrať z nespočetného množstva rôznych materiálov, vzorov a spracovaní tak, aby sa mu v nich počas noci oddychovalo čo možno najlepšie. V nadväznosti na množstvo obliečok na posteľ v obchodoch môže byť ich výber pomerne náročný. Spomeňme teda niektoré rady, ktoré vám rozhodovanie zaiste uľahčia. Pri výbere tých správnych obliečok na posteľ je jedným z najdôležitejších parametrov ich materiál a ten môže byť kameňom úrazu aj pri tom zdanlivo najkvalitnejšom kuse.

prostorná ložnice

Obliečky na posteľ alebo ako nesiahnuť v obchode hneď po prvom kuse od kraja

Ak sa zamyslíte nad skutočnosťou, že približne tretinu svojich životov strávime práve v posteli, tak na obliečkach na posteľ by sme sa rozhodne nemali snažiť šetriť za každú cenu. Kvalitu materiálu spoznáte výlučne dotykom ruky a podľa toho, či sú vám príjemné na telo. Za najkvalitnejšie z nich sú v tomto ohľade považované bavlna a bavlnený satén. Takéto tkaniny sú pre telo najprijateľnejšie na dotyk a navyše sú šetrné k vašej pokožke a zdraviu. Mäkkosť, hrejivosť a množstvo farebných vzorov pri takýchto obliečkach na posteľ vám dožičí dokonalý oddych.

Ďalším dôležitým parametrom pri výbere obliečok na posteľ je hustota priadze a kvalitu je v tomto smere možné overiť na prvý pohľad alebo si overte tieto informácie na obale. Ak sa pozriete cez obliečku proti svetlu, mali by ste ho vidieť v čo možno najmenšej miere. Čím je priesvitnosť väčšia, tým je výrobok menej kvalitný. Ideálna hodnota je v rozpätí 200 až 300 nití na palec štvorcový. Akonáhle je táto hodnota menšia ako 200, mali by ste sa radšej poobhliadnuť po iných obliečkach. Ich kvalita a tiež následná životnosť zrejme nebudú v súlade s vašimi očakávaniami.

ustlaná postel

Obliečky na posteľ sú čo sa týka zapínania na trh dodávané v dvoch základných prevedeniach, gombíky a zips. Výber je pri tomto parametri čisto subjektívny, no v súčasnosti je viac populárnym zapínanie na zips. Ak si však radi zaspomínate na detstvo, rozhodne siahnite skôr po gombíkoch. Výber konkrétneho zapínania však voľte tiež v súlade s ostatnými doplnkami spálne. Do moderného zariadenia sa hodia skôr obliečky na zips, v prípade klasického dreveného štýlu je jednoznačne lepší druhý typ.

Veľký výber kvalitných obliečok nájdete na internetovej stránke https://www.scanquilt.sk/.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky