Dámske plavky

Každá žena ich potrebuje. Buď jednodielne, dvojdielne, vzorované, hladké, kvetinové extravagantné a mnoho ďalších. Každá dáma si nájde tie svoje, ktoré jej najviac vyhovujú. Už v Starovekom Ríme ženy pri kúpaní v kúpeľoch nosili dvojdielne plavky. Vrchné časti sa podobali na dnešné plavky v bandážovom štýle. Najprv sa objavovali skrátené verzie viktoriánskych plaviek s jednou vrstvou látky, bez rukávov a bez zakrytých lýtok. Po roku 1920 ženy na pláž nosili jednodielne plavky bez rukávov a pomaly odkrývali aj stehná.černé plavky Po tomto období sa postupne zmenilo nespočetné množstvo typov dámskych plaviek. Po päťdesiatych rokoch 20. storočia móda bola čoraz slobodomyseľnejšia, tak ako aj celá spoločnosť. Trendy, ktoré prichádzali sa vracajú dodnes. V súčasnosti dizajnéri obľubujú spodné diely plaviek s vysokým pásom ako v štyridsiatych a päťdesiatych rokoch. V roku 2017 sme zažívali návrat jednodielnych plaviek, pletených bikín a trojuholníkových vrchných dielov alebo topov. Súčasnosť štýlu plaviek praje rôznorodosti. Poďme si preto priblížiť aké druhy plaviek máme dnes na výber.

Jednodielne plavky: látka predovšetkým zahaľuje telo od pŕs až po bedrá, môžu byť vystužené alebo nie. Tento typ dámskych plaviek obľubujú dámy v pokročilom veku, dámy plnších kriviek. Práve tieto plavky majú výborné zoštíhľujúce vlastnosti vďaka rôznym strihom alebo použitím vzorov.

Monokiny: Sú v podstate jednodielne plavky, ktoré svojim vykrojením pripomínajú bikiny. Vrchný a spodný diel je navzájom spojený väčším alebo menším kusom látky.dámské plavky

Bikiny: sú to dvojdielne dámske plavky, kde sa rozdeľuje horná časť od tej spodnej. Horná zakrýva prsia a spodná lono. Strihy sú veľmi podobné dámskej spodnej bielizni. Odlišujú sa len použitým materiálom, ktoré odzrkadľujú rôzne nároky, ktoré sú na plavky kladené vo vodnom prostredí.

Tankiny: dvojdielne plavky, tvorené horným a spodným dielom, ktoré sú oproti bikinám pod prsiami rozšírené o plavkovú látku rôznej šírky a dĺžky. V niektorých prípadoch horný diel pripomína tielko.

Mikrokiny: plavky /bikiny s minimálnym využitím plavkovej tkaniny. Horný diel je väčšinou vystužený trojuholníkový košík. Spodný diel je typu G-string alebo V-kiny.

Pokiaľ hľadáte tie najideálnejšie plavky, neváhajte a navštívte stránku https://www.differenta.sk/

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky