Výroba kozmetiky

Mať aktivitu len pre seba, ktorá by nás napĺňala a zároveň bavila je skvelým trávením voľného času. U žien ide väčšinou o kreatívne aktivity. Muži sú zas stvorení na prácu s drevom či domáce majstrovanie. Ako každá žena, chceme sa páčiť. A preto vyhľadávame tú najlepšiu kozmetiku pre našu pleť. Novodobým trendom je používanie produktov bez pridanej chémie, to znamená sto percentne prírodných. Za takúto kozmetiku výrobcovia pýtajú ešte oveľa vyššie sumy. Vedeli ste, že množstvo žien si niektoré prípravky vyrába doma a navyše je to aj príjemné trávenie voľného času?

mýdlo

Mydielka Výroba vlastných mydielok je nielen zdravšou náhradou za kupované, ale navyše si ich môžete vyrobiť podľa vlastných predstáv. Na výrobu sa používajú rôzne silikónové formičky, ktoré si môžete zadovážiť v rôznych tvaroch. Navyše do hmoty pridávate vlastné farby a vône. Môžete tak vytvoriť melónové, vanilkové či dokonca čokoládové arómy. Takéto mydlá slúžia aj ako ozdoby. Na internete nájdete niekoľko tutoriálov ako zhotoviť krásne kytičky z mydielok do kúpeľne.

Kozmetika Na výrobu vlastných krémov budete potrebovať niekoľko hodín na naštudovanie prísad a postupu prípravy. Obsahuje totiž zložitejšie prísady ako kyselinu steárovú či glycerín, ktoré sú ťažšie zohnateľné. Pokiaľ však chcete rozmaznať svoju pokožku v sprche, viete si rýchlo urobiť peeling z medu, mandľového oleja, mletých mandlí a hnedého trstinového cukru a použitej zrnkovej kávy. Docielite tak zdravý, hydratovaný vzhľad vašej pokožky.

levandule

Do kúpeľa Ak si radi nachystáte kúpeľ plný peny či šumivých bômb, nemusíte nimi už šetriť. Na prípravu šumivej bomby potrebujete len kyselinu citrónovú, sódu, farbu a arómu podľa predstáv a rôzne sušené bylinky, ktoré vložíte dovnútra. Na zrelaxovanie vám pomôže aj soľ, ktorá sa vyrobí z klasickej morskej soli.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Hobby