Pařížsky autosalón oslavuje 120. výročie!

Podobne ako pred dvoma rokmi, aj tohtoročný ročník privíta milovníkov áut z celého sveta vo výstavisku Expo Porte de Versailles. Podujatie sa koná od štvrtka 4. októbra do 14. októbra 2018. Dni 29. a 30. septembra sú vyhradené pre vystavovateľov a tlač. Keďže ide o najnavštevovanejšiu automobilovú show na svete. očakáva sa aj tento rok vysoká návštevnosť. V roku 2016 sa podujatia zúčastnilo viac ako 1,5 milióna ľudí.

mercedes

Najstarší autosalón na svete
Parížsky autosalón sa koná pravidelne každé dva roky. Rok 2018 je obzvlášť výnimočným, autosalón totiž oslavuje okrúhle 120. narodeniny. Výstava je vôbec prvou automobilovou show na svete, ktorá odštartovala už v roku 1898. Počas prvej a druhej svetovej vojny bol autosalón zrušený. Obnovený bol až v októbri 1946. Nepriaznivú situáciu pos https://pixabay.com/sk/benz-auto-motor-show-1607034/tihol autosalón aj rok 1977, kedy bolo oznámené, že podujatie sa neuskutoční z dôvodu zlej ekonomickej situácie. Aj keď od roku 1898 uplynulo v súčasnosti 120 rokov, podujatie sa kvôli nepriaznivých okolnostiam muselo niekoľkokrát prerušiť. Od roku 1976 sa koná každé dva roky – striedanie s rovnako dôležitým autosalónom vo Frankfurte.

alfa romeo

Novinky predstaví Mercedes, BMW či LEXUS
Aj tento rok sa možno tešiť na množstvo noviniek. Prehliadka má obrovské medzinárodné mediálne pokrytie s viac ako 10 000 akreditovanými novinármi zo 100 krajín. Na poslednej prehliadke predstavilo 245 automobilových značiek z 19 krajín svoje najnovšie návrhy so 140 novinkami a takisto možnosť vyskúšať autonómne vozidlo.

benz

Na parížskej výstave, najväčšom výstavisku vo Francúzsku, je autosalón v Paríži domácim trávnikom francúzskych výrobcov, ako sú Renault, Peugeot a Citroen, ale keďže sa rozrástla v popularite, stala sa skutočnou celosvetovou udalosťou. Niektorí známi výrobcovia ako Fiat, Volvo či Nissan, sa tohtoročnej show nezúčastnia. Nemusíte však zúfať, tohtoročná výstava predstaví novinky nemeckej trojice BMW, Mercedes, Audi či debut japonského Lexusu RC. Výstava by mala fanúšikom Toyoty ponúknuť prvú šancu vidieť novú Toyota Supra.
Lístky určené pre verejnosť sú k dispozícii na oficiálnych webových stránkach.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Auto moto