Veterány nie len v garážach

Ak si myslíte, že za veterány sa považujú len autá, ktoré boli vyrobené na začiatku minulého storočia, tak sa mýlite. Čoraz väčšmi na seba strhávajú pozornosť aj mladšie ročníky vyrobené v minulom režime a dnes sú už raritou.

veterán

Aj pre mladých
Tak ako to už býva mladšie ročníky áut sú čoraz viac vyhľadávané a ich záujemcovia sú taktiež mladí nadšenci. Tejto láske často prepadnú vďaka nostalgii z detstva, či pod vedením otca a dedka, ktorí takéto autá vlastnili. Odraz doby na stále modernejších autách si preto vynútil stále väčšiu atraktivitu starších automobilov. Veď kto by si nechcel vyskúšať jazdu v Žiguli či Škode 110?

staré auto

Hobby ako práca
Fanúšikovia často trávia hodiny v garážach a v dielňach, aby polorozpadnutých „deduškov“ dali nie len do formy, ale aj niekdajšej krásy. Mladí muži si často vyberú dráhu automechanika vďaka ich detským snom vyrobených v 70-tych a 80-tych rokoch. Fajnšmekri si potrpia aj na oveľa staršie poklady, ktoré neváhajú predvádzať nie len vo vlastných dvoroch, ale aj na rôznych výstavách alebo v múzeách.

Financie v ohrození
Ak aj vy plánujete začať s takouto životnou vášňou, nepredstavujte si staručké a zhrdzavené modely, ktoré treba len prelakovať. Čas a hlavne vášeň pri zháňaní jednotlivých dielov sú naozajstným záveskom. Peniaze tu niekedy hrajú väčšiu rolu akoby ste si dokázali predstaviť. Aj jednoduché súčiastky potrebné na pohon sa dokážu na internetových bazároch vyšplhať na poriadne vysoké sumy. To, že je to posadnutosť na celý život svedčí aj fakt, že mnohé automobily majú povolenie jazdy len na prehliadky a zrazy.

vw

Takáto investícia nepredstavuje len hobby ale aj výhodný biznis. Nadšenci stále vyhľadávajú ich vysnívané dizajny áut, či staré a zabudnuté modely. Preto sa dá ľahko predpokladať, že záujem pre jazdu, nielen na štyroch kolesách ale aj vášni mnohých nadšencov, bude rásť aj v mladších generáciách.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Auto moto