Kvalitné hokejky a ich základné rozdelenie

Hokejka predstavuje najdôležitejšiu súčasť hokejovej výbavy. Práve od nej závisí, či bude hokejista na ľade úspešný a podarí sa mu strieľať góly. Výber hokejky nie je jednoduchý. Aj drobný rozdiel medzi tým, akú hokejku potrebujete a akú skutočne máte, sa vie podpísať na tom, ako budete hrať. Existuje viacero druhov hokejok, ktoré sú odlišné. Rozdiel medzi niektorými spočíva často krát len v drobnostiach. Avšak je potrebné zohľadniť aj tie.

hokejky

Rozdelenie hokejok na základe zahnutia


Pri nákupe hokejky je potrebné myslieť na viaceré veci. Za úplný základ možno považovať to, v ktorej ruke hokejku držíte. Podľa toho, či ste pravák alebo ľavák, treba zohľadniť stranu, na ktorej sa nachádza čepeľ a zahnutie hokejky.
Zahnutie hokejky– zahnutie si vyberajte podľa toho, v ktorej ruke držíte hokejku. Ak držíte hokejku v ľavej ruke, vyberte si ľavé zahnutie a ak v pravej, pravé zahnutie pre vás bude ideálne. Zahnutie sa najčastejšie označuje podľa anglických názvov – ľavé zahnutie (L) – left, pravé zahnutie (R) – right. Každá hokejka je tiež špecifická v tom, do akej miery je zahnutá. Zahnutie hokejky si vyberajte vždy podľa toho, aký postoj na ľade zaujmete. Dôležité je, aby sa vám dobre na ľadovej ploche pracovalo s pukom. Spodná hrana čepele by mala čo najlepšie priliehať k ľadu.

hokej

Hokejky na základe dĺžky


Výkon na ľade ovplyvňuje tiež aj dĺžka hokejky. Aj keď existujú rôzne stupnice, podľa ktorých by ste si mohli správnu hokejku vybrať, nemusí sa vám však takýto výber skutočne vyplatiť. Môže sa stať, že pre vás bude hokejka príliš dlhá, alebo naopak, veľmi krátka. Existuje však jedna šikovná metóda, podľa ktorej si vyberiete hokejku, ktorá vám sadne ako uliata – oprite hokejku čepeľou o zem. Ideál predstavuje situácia, kedy vám rukoväť hokejky siaha po nos. Ak skúšate dĺžku hokejky v prípade, že stojíte na korčuliach, mala by vám rukoväť siahať po bradu. Každý je však individuálny, čo platí aj v prípade držania tela pri hre, čo sa odrazí aj na správnej dĺžke.

Kvalitné hokejky, ktoré vám sadnú ako uliate


Ak aj hľadáte hokejku, ktorá vám dokonale sadne a stane sa vašou neoddeliteľnou súčasťou pri hre, jej výber rozhodne nezanedbajte. Na stránke www.hokejkovekorcule.sk nájdete rôzne zaujímavé informácie, ktoré sa týkajú správneho výberu hokejok. Nájdete tu tiež aj ponuku kvalitných hokejok či rôznych iných hokejových pomôcok.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky