Kúzlo inteligentného domu – podľahnite mu aj vy!

Ste zvyknutý na to, že vo vašej domácnosti musíte ovládať všetko manuálne? Aj keď sa vo vašej domácnosti cítite príjemne, možno na vašej pohode uberá práve to, že sa o zariadenia jednoducho musíte starať. Ak by ste si to chceli uľahčiť, určite vám s tým pomôže inteligentný dom, ktorý sa v dnešnej spoločnosti skloňuje čoraz častejšie. Viete, aké sú jeho výhody a prečo by ste si do tohto štýlu mali vybaviť vašu domácnosť aj vy? A v čom sa váš život vďaka nemu uľahčí?

technologická multimédia

Čo je to inteligentný dom?


Viete, čo si máte pod týmto pojmom predstaviť, ale neviete si v praxi predstaviť jeho fungovanie? Súčasne si ani nie ste istý tým, aké zariadenia je možné týmto spôsobom ovládať? Inteligentná domácnosť predstavuje systém, vďaka ktorému je možné ovládať spotrebiče či zariadenia v domácnosti aj bez toho, aby ste sa v nej museli nachádzať. To znamená, že sa viete po návrate z dovolenky alebo z práce vrátiť do teplej, vykúrenej domácnosti bez toho, aby v nej niekto musel vopred kúriť. Do systému inteligentnej domácnosti sa dokážete pripojiť prakticky kdekoľvek zo sveta a dokáže si tam zariadenia nastaviť podľa vašich aktuálnych potrieb. Najčastejšie je inteligentný dom zložený zo zariadení, ktoré je možné ovládať, a to napríklad vykurovací systém, osvetlenie, klimatizácia, bazénová technológia, zabezpečovacie systémy. Ďalej v inteligentnom dome nájdeme napríklad zariadenia na chladenie, výrobu teplej úžitkovej vody, vzduchoteniku, multimédia a iné drobné elektrospotrebiče. A ako bonus aj zariadenie na meranie spotreby elektriny v domácnosti. Mať SMART domácnosť sa jednoducho vyplatí, nakoľko šetrí tak energiu človeka, ktorú nemusí vynakladať na zabezpečenie chodu domácnosti, ale súčasne aj finančné prostriedky. Vďaka tomu, že si človek sám nastaví to, čo požaduje, systém bude pracovať v režime úspory. Ak sa rozhodnete spraviť si z vašej domácnosti inteligentnú, už sa nebudete musieť starať o to, či budete mať po príchode z práce doma dostatočné teplo, v zásobníku na vodu teplú úžitkovú vodu či dokonca o to, že sa vám neotvorí brána, keď sa z nej s automobilom priblížite. Všetky tieto činnosti sa stanú automatické.

chytrá automatizace

Inteligentný dom vám dokonca pomôže zmiasť zlodejov!


Vďaka inteligentnému domu budú zmätení aj tí, čo sa nachádzajú mimo neho. Ak si vašu domácnosť vyhliadnu napríklad zlodeji, vďaka nepretržitému chodu budú mať pocit, že u vás doma neustále niekto je. Chráňte teda váš dom aj vy! Na stránke https://smartmagazin.sk/ sa dočítate všetko potrebné, čo o inteligentnom dome potrebujete vedieť.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky