Ktoré turistické trasy Vysoké Tatry stojí zato absolvovať?

Na jar či na jeseň, v lete či v zime, Vysoké Tatry sa oplatí navštíviť v každom ročnom období. Nezáleží na tom, aké je počasie, pretože Tatry ponúkajú nezabudnuteľné prechádzky, túry a výhľady, na ktoré do konca života nezabudnete. Naše najvyššie pohorie je natoľko bohaté, že aj tým, ktorí majú Vysoké Tatry prejdené krížom krážom, ponúknu vždy niečo nové a neopakovateľné. Ak sa chystáte prejsť niektoré turistické trasy Vysoké Tatry, dobre si naštudujte trasu a zbaľte si všetko potrebné. Potom už stačí iba vyraziť na cestu plnú zážitkov a krásnej prírody.

pleso

Turistické trasy vo Vysokých Tatrách ponúkajú ten najkrajší výhľad


Ak sa opýtate ostrieľaných turistov, ktorí naše Tatry navštevujú celoročne, na tie najkrajšie výstupy a túry, určite sa bude medzi nimi nachádzať výstup na Kriváň. Tento vrchol patrí medzi tie najnavštevovanejšie a najkrajšie na Slovensku a celoročne sa naň vyberie tisíce turistov. Jeho názov je odvodený od tvaru vrcholu a tak nie je možné pomýliť si ho s iným. Najlepšie urobíte, ak svoju cestu začnete na Troch Studničkách. Je to veľmi pohodová túra po lesných chodníkoch, až pod samotným Kriváňom začína kamenistá a prudšia cesta. Táto cesta patrí medzi najobľúbenejšie turistické trasy vo Vysokých Tatrách. Na srdce vás určite chytí tiež výstup na Rysy. Cesta sa začína pri Štrbskom Plese a je to celodenná túra trvajúca približne 8 až 9 hodín.

vysoké tatry

Najnáročnejšie turistické trasy vo Vysokých Tatrách preveria vaše schopnosti


Vysoké Tatry sú našim najvyšším pohorím, ktoré je plné menej náročných i veľmi náročných turistických chodníkov a trás. Na tie najnáročnejšie si trúfnu iba skutoční nadšenci turistiky, ktorí sa tomuto športu venujú dlhé roky. Nejde totiž iba o kondíciu ale najmä o skúsenosti. Medzi najnáročnejšie turistické trasy vo Vysokých Tatrách patrí prechod cez Priečne sedlo. Tí z vás, ktorí majú strach z výšok, nech na túto túru rovno zabudnú. Trvanie prechodu sa pohybuje medzi 10 až 11 hodín. Táto trasa sa považuje za jednosmernú, opačným smerom sa v žiadnom prípade neodporúča postupovať. Medzi menej, ale stále náročné túry je považovaný aj výstup na Gerlach. Ten je však možný iba s horským sprievodcom.

Všetko, čo vás zaujíma o turistických trasách vo Vysokých Tatrách nájdete na http://travelcase.tmrhotels.com/.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Hobby