Moderné a funkčné využitie skla v interiéri

Vidíme ho v interiéroch stále častejšie a čoraz viac podliehame jeho kúzlu. Ide o materiál, ktorý dokáže s vizuálnou stránkou interiéru spraviť priam zázraky a ponúka hneď niekoľko zaujímavých vlastností. Tým materiálom je sklo a za posledné roky pre náš domov poskytuje skutočné pestré, estetické a takisto praktické formy využitia, ktoré si v tomto článku predstavíme. Sklo sa stáva moderným prvkom nielen podnikov, ale aj domácností a vidíme ho v rôznych prevedeniach.

realizace

Sklenené dvere
Sú asi najznámejším príkladom moderného interiérového doplnku zo skla. Ich celosklenená konštrukcia nielenže pôsobí elegantne, ale takisto dokáže prepúšťať svetlo do tmavších miestností, v ktorých chýbajú okná. Na výber sú rôzne typy dverí na základe ich otvárania, ale takisto prevedenia, kedy máte na výber otváracie alebo posuvné, do oložkovej zárubne a v prípade materiálu ide buď o číre alebo matné sklo, poprípade grafosklo či s grafickou potlačou.

Deliace sklenené steny
Sú veľmi praktickým doplnkom z funkčného hľadiska, ale zároveň sa starajú aj o estetickú stránku, kedy ich môžete využiť k oddeleniu priestorov bez toho, aby ste museli riešiť problémy s nedostatkom svetla. Elegantné sklenené priečky pôsobia skutočne moderne a šikovným spôsobom pomáhajú rozdeliť väčšiu miestnosť na niekoľko menších častí.

Sklenené podlahy
Sú skutočne zaujímavými a originálnymi prvkami interiérov https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/pochodzne-skla/, ktoré vidíme napríklad v obchodných centrách, hoteloch, komerčných budovách, a pôsobia naozaj štýlovo. Navyše napomáhajú k optickému zväčšovaniu priestorov a rovnako aj v tomto prípade sa postarajú o kvalitné osvetlenie priestorov, respektíve priepustnosť svetla.

interiér

Sklenené zábradlie
Je ukážkovým spestrením schodiska, respektíve výrazným spôsobom sa podpíše pod jeho dizajn ako aj pod atmosféru okolia, v ktorom sa dané schodisko nachádza. Aj v tomto prípade sa stretneme s už zmienenými vlastnosťami a viac než uspokojujúcim luxusom.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Nezařazené