Deti v minulosti a dnes

Dnešná mládež je vychovaná technikov. Dnes vládne počítač tablet smartphoni a ďalšie herne konzoly ktoré pred tým neexistovali.
Deti bez techniky
Áno ja môžem povedať že som z tej doby keď ešte neexistovala dnešná novodobá technika. Boli to super časí. Hrávali sme futbal, naháňali sme sa, brodili sme sa riekou a stavali hrádzu v rieke. No môžem povedať že to boli super časí a zážitky ktoré sme zažívali každý deň. Nebolo nič lepšie ležať v tráve a pozerať sa na jasné nebo a rozjímať. Vtedy bolo aj správanie detí iné. Každý z každým si rozumel a hrávali sa bez akýchkoľvek predsudkov závisti ktorými sa dnes nevyhneme.Pamätám sa že sme sa z kamarátmi vybrali na ochutene malinovky ktoré sme píjavali na litre a bolo to všetko fajn. Vtedy si nemohol nikto zapáliť pretože by to rodičia zistili a boli prísnejšie tresty ako sú teraz v tejto dobe.
chlapec v trávě
Nová doba prináša následky
Ako sa menila doba prichádzala technika. A rok čo rok sa to vyvíja do vyššieho upgradu. Dnešné deti viac sedia za počítačom ako behajú po vonku. Hrajú sa viac zo smartphoni ako športujú. Predtým neexistovalo natáčanie videí na sociálne siete a dnes to robí každý druhé dieťa nielen u nás Slovensku ale po celom svete. Pýtam sa na čo je to dobre ? Dobre možno to má nejaké využitie ale aj na tom stratí čas ktorý môže využiť inak ako pri sedení počítači na ktorom toči strihá a edituje videa ktoré nemajú žiadnu cenu. Správanie dnešných deti je úplne iné ako minulosti. Dnes sú deti drzé, arogantne a vulgárne bez rešpektu ku straším. Taká je dnešná mládež. Takto ju poznáme a poznať ju budeme ešte dlhé roky.
chlapec a dívka
Pýtam sa dá sa toto zmeniť ? Je na to niečo čo by obrátilo dobu techniky na dobu ktorú sme zažívali v minulosti ? Mali by znova spustiť vojenský výcvik aby dnešnú mládež poriadne dali do laty a videli čo je to drina, čo je to makať a zabrať si na seba, pretože rodičia nie sú povinný sa o svoje deti starať do konca života. Veď povedzme si na rovinu keď také dieťa vyrastie a stále len natáčal videa na siete čo z neho bude ? Odpoveď nič. Videl som aj taký prípad že chalan si dokončil len základnú školu a venoval sa točeniu videí na YouTube. Ale čo ak sa to už nebude dať robiť ? skonči na ulici len preto lebo skončilo kvôli svojej hlúposti.Toto je dnešnú mládež ktorú my vidíme. A TOTO JE DNEŠNA MLADEŽ KTORU VY Vychovávate !!! Necháte svoje deti sedieť za počítačom len preto aby ste mali pokoj. Veď sa len hrá na počítači a nehrozí mu žiadne nebezpečenstvo. Práve naopak, Uškodíte im Viac ako SI Myslite. Preto si dobre rozmyslite ako sa svojím deťom venujete a venujete im čas.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Deti