Zabudnuté deti a nezodpovedný rodičia

Tak ako začína letné obdobie tak sa začínajú aj prázdniny pre školákov. Deti cestujú viac zo svojimi rodičmi ale potom čo sa stane rodič nikdy nezabudne.
Máme nezodpovedných rodičov ktorý zabudnú svoje deti v aute. Pozatvárané okná a vonku 30 stupňou a v aute dva krát viac. Potom sa začína boj o život. Deti nevedia čo majú robiť, sú v uzavretom aute zatiaľ čo rodičia si vybavujú svoje záležitosti. Potom keď zistia že sú tam zamknutý už je neskoro, a ostáva im už plač a svedomie.
muž a žena
Rady ako sa tomuto vyhnúť je veľa. Ale aspoň jednu zo základných si povieme. Berte svojej deti všade kam idete. Viem že niekedy sa to nedá a deti chcú ostať v aute zatiaľ čo si povybavujete ale trvajte na tom. Skúste ich nalákať Že pôjdete na zmrzlinu. V tom momente viete že sú vaše deti s vami a sú v bezpečí.
Nespúšťajte svoje deti z dozoru lebo kedy kôl vek aj počas cesty v aute sa môže stáť.Majte oči na stopkách a vnímajte každý moment a hlavne dodržujte pitný režim.Pretože aj pri jazde je auto stále rozhorúčene a schladenie vozila môže trvať aj hodiny.
Majte na pamäti že deti sú háklivejšie na teplotyako dospelí ľudia preto to nepodceňujte.Všetko závisí len od pár sekúnd od nešťastia ktoré sa môže prihodiť vždy keď zabudnete deti aute.
chlapec v autě
Čo ak uvidíte v uzamknutom aute deti ?
V takom prípade
Nestrácajte čas a okamžite volajte políciu. Ostaňte pri vozidle a pokiaľ Vás deti ešte vnímajú snažte sa s nimi komunikovať. Skúšajte sa dostať do vozidla za každú cenu. Čas je veľmi dôležitý preto hľadajte riešenie ako deti oslobodiť z auta a podať im prvú pomoc. Pokiaľ sa nebudete vedieť dostať do auta pokúste sa zavolať okolo idúceho nech Vám pomôžte. Po príchode záchrannej zložkypovedzte všetko čo sa udialo od posledného hovoru na linku záchrany. Poprípade ak sa vám podarí deti vyslobodiť z auta poskytnite im prvú pomoc.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Deti