Deti sú naša budúcnosť

Ako samozrejmosť do vývoja, a rastu u detí patrí bezpodmienečne ich náladovosť. Tak ako u dospelých ľudí, tak aj u detí sa prejavuje po svojom. To čo sa naučíme za mlada, budeme používať aj v budúcnosti. Dajme si teda pozor, čo učíme svoje deti, a čo im dovolíme robiť spoza náš chrbát.

dítě

Správanie sa k druhým
Aj vy si pamätáte náznakovo útržky zo svojho detstva? Ako malé deti sme robili kopec zakázaných vecí. Či už dobrých, alebo zlých. Detstvo je práve o tom, kde je všetko dovolené. A možno by to tak nemalo byť. Väčšina deti majú vrodené správanie po svojich rodičoch, ktorých ako malých nenaučili nič dobrého. Táto chyba sa ale čím skôr napraviť. Práve vy ste ten odrazový mostík od ktorého sa budú vaše deti odrážať. Dbajte teda nato, aby sa už ako malý, správali vhodne pri druhých ľuďoch, a neboli vám hanbou. Aby mali pomocou vás otvorené srdce, a samy sa učili na vlastných chybách. Nakoniec všetko dobré aj zlé sa nám v živote vráti.

chlapci

Čo je dobré pre vás, je aj pre nich
Tak ako platí u nás dospelých, že máme svoje nedostatky, tak je to aj u detí. Oni s tým ale ešte ťažko vedia niečo spraviť. Je zbytočné aby ste na deti kričali, oni vám to vrátia dvojnásobne. To čo je dobré pre nás, je dobré aj pre našu ratolesť. Nezakazujte mu nič. čo mu vie v budúcnosti nejak napomôcť. Práve naopak, ukazujte mu, že má veľa nových vecí na výber, a že v tom zo začiatku nie je sám. Správne činnosti, a záľuby plné radosti, vedia zabezpečiť tú správnu budúcnosť, v ktorej bude vynikať, a zároveň to isté naučí aj svoje deti.

sourozenci

Tak ako túžime, a snívame my v našom veku puberty, čím sa chceme v budúcnosti stať, tak rovnako budú premýšľať aj naši potomkovia. Práve preto sa správajme tak, ako chceme aby naša budúcnosť vyzerala. Každý deň je pre nás novým začiatkom, začať o niečo lepšie. Aj keď to možno súvisí s našou závislosťou, ktorá nám v tom bráni.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Deti