Vhodné miesto k otvoreniu menšej prevádzky

Aký dôležitý je výber vhodného miesta pre svoje podnikanie? Myslím si, že je to jeden z hlavných faktorov, na ktoré sa treba zamerať a to z takého jednoduchého dôvodu- aby k nám chodili zákazníci, vlastne aby sa najskôr o nás dozvedeli.

bufet

• To možno záleží tak trochu i od druhu podnikania akému sa chceme venovať, teda v tomto prípade skôr, čo chceme poskytovať alebo predávať.
Môžeme si všimnúť, že pri vstupe do železničnej stanice a to hlavne v mestách, nás čaká v čakárni množstvo predajní rýchleho občerstvenia. V niektorých prípadoch môžeme vidieť predávať i malé rohlíky za 2 Eurá, niekto sa odváži i k takýmto cenám. Stanice sú takmer denne v podstate skoro neustále preplnené cestujúcimi. A tých vystupuje v meste skutočne pravidelne veľa. Nietkorí majú za sebou dlhú cestu, iní majú určitú činnosť ešte len pred sebou. Jednu i druhú početnú skupinu však spája hlad.

Niekto ním trpí po dlhom dni či ceste, iného to ešte len čaká a tak si musí kúpiť jedlo, aby hladu predišiel. Skrátka je to v tomto smere ideálne miesto, pokiaľ hľadáme areál, v ktorom sa vyskytuje najviac hladných ľudí. Viem, že tieto podniky na stanici sa zväčša nemôžu zrovnávať s reštauráciou, ale tak aj v týchto podnikoch už vidíme sympatické zmeny. Majú podobu bufetov či kaviarní, čaká nás tam posedenie, také osvieženie v podobe rýchleho jedla a nejakej malinovky či kávičky, to nás nakopne. Priznám sa, že raz som takto na stanici zavítal do takej malej búdky, kde sa predávala pizza po kusoch a viem, ako mi po celom dni veľmi chutila.

káva

Pri stanici sa ešte zrdžíme, pretože akonáhle z nej výjdeme von, vidíme určité bary, ale niekedy i reštauráciu. Každý totiž neholduje len rýchlemu občerstveniu. Chlapi idú z hríbov, z chaty, z rýb po dlhom dni, celá partia, no tak sa predpokladá, že ak vystúpia na stanici, alebo ak sa ešte len na stanici stretnú, uvítajú túto udalosť spoločne aspoň tým jedným pivom.
Turisti či rodinky na výlete zasa zrejme radi uvítajú spomínanú reštauráciu kde sa môžu staviť, ak im ide vlak až za nejaký čas, alebo ešte sa chcú najesť, spraviť si taký kompletný výlet so všetkým, čo k tomu patrí.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Podnikanie