Antikorové zábradlie a jeho dizajnová stálosť

So zábradlím na schody si v súčasnosti spájame takisto atraktívny dizajn a jeho schopnosť dokonale sa svojim výzorom prispôsobiť okoliu. V takom prípade nezískame len potrebný bezpečnostný prvok pre komfortnú chôdzu, ale zároveň doplnok so schopnosťou zmodernizovať konkrétny priestor. Samozrejme prioritnou stránkou zábradlí by však mala byť spomenutá bezpečnosť a s tým spojené vhodné prevedenie. Jedným zo znakov musí byť odolný a najmä pevný materiál.

Tenisky, chôdza po schodoch, číňanky

Antikorove zabradlie LMmont.sk predstavuje napríklad oproti kovovému alebo drevenému zábradliu niekoľko špecifických výhod. Tie sú na druhej strane zasa faktorom vyšších obstarávacích nákladov, avšak tiež znakom perspektívnej voľby na veľa rokov.

Z tohto hľadiska je oceniteľnou stránkou zábradlí z antikorového, respektíve nerezové materiálu fakt, že aj napriek odhadovanej vysokej životnosti (vyše 50 rokov) si tento typ žiada prakticky len minimálnu údržbu. V takomto prípade ale musí ísť o špeciálnu nerezovú oceľ, nakoľko tá je známa svojou schopnosťou odolávať tiež exteriérovým podmienkam a uchovávať si pritom svoju dizajnovú stálosť. Náš zásah môže samozrejme predstavovať preleštenie špeciálnymi prípravkami, ktoré majú za následok stálu lesklosť a ochranu antikory.

Zasnežené zábradlie

Ale úprimne, takúto jednoduchú situáciu v prípade odolnosti zábradlí predstavujú hlavne tie, čo sú umiestnené v interiéri. Aj v tomto smere totiž rozlišujeme viaceré stupne odolnosti antikory, pričom do vonkajších priestorov sa dajú vybrať tie, ktoré sú v danom smere odolnejšie voči očakávaným podmienkam. Zábradlia z ocele tak napríklad pod vplyvom dažďa môžu predstavovať vizuálne poškodenie, no v súčasnosti sa pri výrobe zábradlí určených pre exteriéry používa odolnejšia oceľ, vhodnejšia do špecifických podmienok.

  • V takomto prípade teda viditeľné dizajnové poškodenie nehrozí, no aj napriek tomu je doporučením zábradlie aspoň 2x do roka prečistiť špeciálnymi prípravkami.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Domov