Čo je potrebné vedieť, ak si plánujete zaobstarať posteľné plachty

Jedným zo základných parametrov kúpy posteľných plachiet je ich farba. Ani zďaleka by sme sa však nemali radiť výlučne tou, no z hľadiska dizajnu je potrebné zladenie posteľných plachiet s ostatným zariadením spálne. Ak však ideme ďalej do hĺbky, tak zásadným parametrom je ich rozmer. Bez toho, aby ste si zistili rozmery matraca ešte pred kúpou plachiet, by ste do obchodu ani nemali ísť. Ak totižto plachta a matrac nie sú rovnakého rozmeru, potom sa vám aj to najkvalitnejšie riešenie nebude javiť ako dostatočne dobré. Ak teda chcete urobiť naozaj správne rozhodnutie a zaobstarať si dokonalé posteľné plachty, potom si všímajte dĺžku, šírku a výšku matraca.
ustalaná postel

Posteľné plachty a čo by ste nemali podceniť

Posteľné plachty a výber ich správneho rozmeru nemusí byť vždy jednoduchý. Ak si však nie ste správnym rozmerom úplne istý, radšej matrac ešte raz premerajte. V žiadnom prípade nevyberajte plachtu o niečo väčšiu len tak pre istotu. Na rohoch matraca bude odstávať, pričom v jeho strede bude nazberaná a vďaka tomuto efektu sa bude javiť posteľ ako večne neupravená. Jersey posteľné plachty však dokážu tento problém veľmi dobre vyriešiť a vďaka svojej elasticite matrac dokonale obopnú. prostorná ložnice

Špecifickou situáciou môže byť nadštandardný rozmer matracov a obstaranie posteľných plachiet na takéto lôžka. Drvivá väčšina matracov je v našich zemepisných šírkach do 200 cm na dĺžku a do 20 cm na výšku. Avšak v našich domácnostiach sa vyskytujú aj širšie matrace a vtedy je potrebné na trhu hľadať atypické plachty na posteľ. Možnosti máme v zásade dve a prvou je opäť kúpa elastickej plachty v štandardnom rozmere, pre ktorú takáto situácia vďaka svojej schopnosti natiahnuť sa nebude žiadnym problémom. Ďalšou voľbou môže byť objednávka plachty vyrobenej na mieru.

Načrime tiež do témy starostlivosti o posteľné plachty a tu je vhodné pred ich kúpou čítať informácie zo štítku. Kvalitu či nekvalitu rozoznáte podľa teploty, na akej môžete plachtu prať. Štandardná teplota je 40 stupňov, no ak výrobca spomína možnosť prať plachtu pri teplote 60 stupňov, tak sa bez debaty jedná o kvalitný výrobok, ktorého farby sa budú vyznačovať stálosťou.

Posteľnú bielizeň najvyššej kvality nájdete na webovej stránke https://www.luxusna-spalna.sk/.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky