Zvieratká v domácnosti

Deťom sa raz za čas podarí vydrankať zvieratko. Privlečie ho najčastejšie od susedov alebo kamarátov ktorým sa práve narodili mladé mačiatka, šteniatka alebo iné. Lenže zvieratko chce behať po celom dome a to je neprípustné. Potkýname sa oň a len dúfame že ho nikde neprisadneme alebo nepriľahneme. Navyše necháva mláčky v kuchyni a nebezpečne blízko postelí a pohoviek. Je tu však niekoľko spôsobov, ako zabrániť týmto zvieratkám pohyb v rámci celého domu. Nie je potrebné zatvárať ich neustále v jednej miestnosti alebo ich dať na dvor. Na internete je mnoho riešení:

  • textilné ohrady,
  • kovové vnútorné ohrady,
  • vnútorný záchod pre zvieratá,
  • časté venčenie.

Cena textilných ohrád sa pohybuje už od 7€ hore. Sú praktické hlavne pre najmenšie zvieratká, je tu však veľké riziko že ich roztrhajú svojimi pazúrikmi alebo pri hre. Pokiaľ však k ich roztrhaniu nepríde, sú skutočne dobrým riešením ktoré navyše ani nevyzerá zle.
pes na gauči
Kovové vnútorné ohrádky sa pohybujú približne od 10€ vyššie. Záleží prevažne na ich kvalite a dĺžke. Ich výhodou je napríklad prispôsobovanie v rámci priestoru do mnohých tvarov tak, aby ste sa vyhli poškodzovaniu nábytku zvieratkami. Kovové ohrádky zviera tak ľahko nepoškodí, maximálne obhryzie bohužiaľ farbu. Nie je však také jednoduché ich zvaliť ani sa z nich dostať.

Vnútorný záchod pre zvieratá môže byť hoci behom na dlhú trať ale oplatí sa. Nie je potrebné tak často psíka venčiť a mačku neustále karhať. Hoci to môže byť skutočne obtiažny proces naučiť zvieratko chodiť na záchod ale ide to. Podstatou je vždy keď uvidíme zvieratko ako sa chystá vykonať potrebu niekam, kam nemá a zobrať zvieratko najlepšie na ruky a rýchlo ho preniesť do záchodu. Záchod by mala tvoriť nejaká dostatočne veľká nádoba s kočkolitom, pieskom alebo napríklad aj silikagelovými krištálmi. Krištáliky veľmi dobre absorbujú pach a tak prítomnosť zvieratka necítiť po celom dome.
koťátko na zádech
Poslednou možnosťou je naučiť zvieratko často chodiť von a tak sa naučí pýtať sa pred každou potrebou von. Rozhodne je akákoľvek možnosť lepšia než sa zvieratka zbaviť.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Domov