Zrnková káva – to, bez čo nezačneme náš deň

Káva – nápoj čarovný, ktorý nám dokáže zlepšiť deň už vtedy, ak sa na ňu pozrieme. Avšak estetickú stránku by sme mali odkladať bokom a zamerať sa na jej chuť a kvalitu. Na to, ako káva chutí, má výrazný vplyv najmä jej kvalita. Kvalitná zrnková káva predstavuje to, čo by rozhodne nemalo chýbať v domácnosti nikoho z nás – nezáleží pritom na tom, či si doprajete len jednu šálku kávy za deň alebo viac. Ak ste čaru kávy nepodľahli, nevadí. Z času na čas aj k vám zavíta návšteva a čo je lepšie než pohostiť ju chutnou šálkou kávy?

zrnková káva

Ako si vybrať kvalitnú zrnkovú kávu?


Na trhu pôsobí množstvo predajcov zrnkovej kávy. Medzi kvalitnou a nekvalitnou je často krát len zanedbateľný cenový rozdiel, preto si radšej priplaťte pár eur naviac, avšak šálku kávy si skutočne vychutnáte. V prípade zrnkovej kávy si môžeme vybrať medzi talianskymi zmesovými kávami, kávami z kvalitných odrôd pochádzajúcich z celého sveta či z čistej, 100 % kávy (predstavujú najdrahšiu variantu, ktorá je známa aj tým, že má znížený obsah kofeínu). Ako si vybrať tú najlepšiu možnosť?

Balenie zrnkovej kávy – kvalitná zrnková káva je hermeticky balená. To znamená, že na obale nájdeme ventil, pomocou ktorého dokážeme odstrániť vzduch. Káva tak vydrží čerstvá oveľa dlhšie. Na kvalitu zrnkovej kávy má vplyv aj to, ako ju po kúpe skladujete – obsah otvoreného balenia umiestnite do vzduchotesnej nádoby a uskladnite na suchom mieste, na ktoré nebude svietiť slnko.

Chuť zrnkovej kávy – na chuť zrnkovej kávy má mnoho krát vplyv aj to, aké je v súčasnosti ročné obdobie. V lete (ktoré je okrem iného známe aj veľkým teplom, ktoré predstavuje nadmernú zážať na ľudský organizmus) sa výborne pijú ľahké a kyslejšie druhy. Naopak, v zime si lepšie vychutnáte horkú a sladkú kávu. Pri výbere nemajte strach experimentovať – to, či nájdete tú správnu odrodu, ktorá vám bude maximálne vyhovovať, trvá často krát aj niekoľko rokov.

zrnka

Podpora životného prostredia a pestovateľov kávy


Výberom kvalitnej zrnkovej kávy dokážete podporiť pestovateľov a spracovateľov tejto vzácnej komodity a rovnako tiež aj udržateľný rozvoj v poľnohospodárstve. Ak sa aj vy chcete podieľať na tejto podpore, kupujte si certifikovanú kávu. Kávové zrná tak získali certifikáciu Fairtrade a Rainforest. Ak aj vy hľadáte kvalitnú zrnkovú kávu, navštívte stránku www.segafredo-zanetti.sk, kde nájdete širokú ponuku talianskych káv tej najvyššej kvality, ktoré získali obe spomenuté certifikáty.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky