Malé

Nepoznám ženu, ktorá netvorí. A vôbec tým nemyslím len výrobu komplikovaných šperkov, úplne postačí aj praobyčajné varenie. Tvorivosť a fantázia sú darmi, ktoré sme skrátka dostali do vienka.
Len tak mimochodom, viete aj vy ako zútulniť váš domov? Máte nápady ako vytvoriť z bežných vecí niečo unikátne a krásne? Ak nie, tu je pár nápadov:

oslava

Vázy z fliaš
Ak máte doma staré, farebné, originálne poháre alebo fľaše od alkoholu či vína, nevyhadzujte ich. Môžete ich využiť napríklad ako vázy. Okrem toho môžete fľaše ozdobiť korálkami alebo farbami na sklo a vyrobiť z nich slávnostný prvok k rôznym príležitostiam.

Ovocie ako súčasť dekorácie
Že neviete čo s nakúpeným ovocím? Ozvláštnite svoju kuchyňu a dodajte jej punc originality. Nájdite priehľadnú nádobu, napríklad staré okrúhle akvárium, veľkú vázu či nepoužitú ozdobnú klietku a naplňte ju vrstvami rôznofarebného ovocia. Bude to praktické i dekoratívne.

moderní nábytek

Žiadne prázdne steny
Tento nápad poteší nielen deti ale aj dospelých. Prázdne steny nevyjadrujú nič, zatiaľ čo fotografie, obrazy alebo nezvyčajné ozdoby môžu poskytnúť vášmu domovu potrebnú dynamiku, vyvolávajúcu emócie aj dobrú náladu. Dajte priestor vašej predstavivosti a nájdite dokonalý spôsob ako rozjasniť vaše steny.

Buďte kreatívni pri rozmiestňovaní nábytku
Mnoho ľudí sa drží pravidla aby všetok nábytok bol rovnobežne alebo v pravom uhle zo stenami. Vy sa k tomu ale môžete „postaviť“ s väčšou flexibilitou. Napríklad umiestnite knižnicu uprostred miestnosti a pred ňu postavte kreslo aby ste vytvorili čítací kútik. Alebo pohovku a stolík posuňte tak aby vytvárali zo stenou 45° uhol.Originálne rozloženie nábytku dokáže jednoduchým spôsobom zmeniť celú miestnosť.

dekorace

Knihy, knihy a ešte raz knihy
Knihy na policiach u známych či priateľov väčšinou zvyknú byť poukladané stroho ako vojaci – vo vertikálnej polohe. A čo takto skúsiť iné usporiadanie? Nebojte sa experimentovať. Môžete ich uložiť horizontálne od najväčšej po najmenšiu alebo ich zoradiť podľa farieb a umiestniť k nim ladiace predmety. Celý vzhľad políc bude potom pôsobiť veselo a uvoľnene.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Domov