Zmeňte psychológiu vášho bytu

Z času na čas hádam všetci zatúžime aspoň po drobnej úprave v našom byte. Vyžaduje si to :

studium

  • Výmena staršieho zariadenia
  • Potreba zmeny dispozície bytu
  • Potreby zmeny psychológie bytu
  • Túžba po úpravách po vzore susedov

Nech už sú pohnútky k zmene v byte akékoľvek, mali by nám priniesť zmenu k lepšiemu. Toto je absolútne prvoradé a zároveň by zmeny mali vyhovovať všetkým členom domácnosti.

Mám priateľku, ktorá každý mesiac potrebuje minimálne usporiadať inak nábytok v izbe. Musí mať jednoducho zmenu v byte. Manžel pracuje na turnusoch ďaleko od domova a vždy keď teda príde po čase domov je v byte ináč usporiadaný nábytok, Nevie, kde čo je a vyslovene ho to rozčuľuje. Príde mu, že je v inom byte. Priateľke tieto zmeny ale prospievajú. Niekedy mám pocit, že tým zaháňa nudu, alebo dlhú chvíľu. Detičky nemajú, manžel je preč a jej záľubou je kupovanie drobných vecí do bytu a zmena usporiadania nábytku. Je to pre ňu istá forma“ psychohygiény“. Je na nej priam vidieť ako pookreje, keď vymyslí nové usporiadanie v byte.

Poradila som jej, nech sa tým začne živiť. Nech robí bytovú dizajnérku pre iných. Uspokojí tak svoju potrebu pretvárať a zariaďovať niečo a zároveň nebude manžela vystavovať šokovým stavom pri každom príchode domov.
Na druhej strane ale sú ľudia, ktorí zmeny vôbec nemajú radi a vyslovene sa im do úpravy bytu nechce ani vtedy, keď je to už viac menej nutné. Tí by sa mali prekonať a čas od času predsa len niečo v byte vylepšiť. Základom vylepšenia by mala byť účelnosť a ľahká údržba nového riešenia. Nemáme čas viac upratovať- práve naopak. Robotické vysávače a iné pomôcky k upratovaniu musia mať priestor na svoj pohyb.

nábytek

  • Byt čistý, priestranný, svetlý a nezaprataný nábytkom by mal byť cieľom akýchkoľvek premien v byte!

Byt, dom má byť miestom, kde sa cítime dobre, slobodne a kde sa radi vraciame a budeme vracať. Podstatné ale je aj to, či nás v byte niekto s láskou čaká.Toto je tým hlavným.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Domov