Zima je už tu


o   Vieme že po väčšina z Vás je presúvanie samozrejme. Ale predstava , skúsime poradiť. Je tu zima a znova sa hovorí o prezúvaní pneumatík.
 
o   Ak prvé by som odporučil vodičom prekontrolovať si vizuálne stav zimných pneumatík. Teda či sa nenachádzajú na bočniciach mikro trhliny , či je v poriadku celistvosť , a hlavne hĺbka a stav  dezénu , ktorá by u zimných pneumatík nemala byť menšia ako 4 mm. To je hranica pod ktorou by zimná pneumatika mala byť  na vyššej vrstve snehu funkčná. Pri výmene pneumatík v pneuservise  mal vykonať automaticky mechanik , nie vždy sa na nich môžete spoľahnúť a preto si ich radšej skontrolujte.
 odhazování sněhu
o   Povinné obdobia na používanie zimných pneumatík  sú u nás a v okolitých krajinách rôzne, no vodičom môžeme pomôcť ak si uložíte do pamäte  termín od novembra do apríla . V tomto období ktoré je medzi nimi sú zimné pneumatiky povinné vo všetkých okolitých krajinách európskej únie.
 
o   Zmes letnej pneumatiky je vyhovujúca do teploty plus 7 stupňov Celzia a  pod touto teplotou začína byť nefunkčná.  Preto je lepšie používať zimné pneumatiky , lebo majú zmes mäkšiu, a tým aj viac sadajú na povrch vozovky. . Ak chcete ísť do zahraničia na letných pneumatikách , musíte počítať aj stým že sa môže niekde  teda na nejakých úsekoch objaviť ľad , alebo vrstva  snehu  a v tomto prípade sa odporúča použiť reťaze na kolesá ktoré nasadíte na hnaciu nápravu ale len u úsekoch pokrytím snehom alebo ľadom a za týmto úsekom už nemôžete jazdiť.
přezutí pneumatik
V prípade ak máte nasadené letné pneumatiky a spôsobíte dopravnú nehodu napríklad  v Rakúsku , môžete dostať pokutu až do výšky 5000 eur a ak nemáte vhodnú lekárničku pokuta môže byť aj väčšia.  Ďalším problémom môže byť aj to že ak by nespôsobuje dopravnú nehodu v úseku kde sa nachádza sneh a ľad ale niekto do Vás narazí a poisťovňa zistí že ste mali vy na aute letné pneumatiky , nemusí Vám škodu uhradiť. Miki

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Auto moto