Bezpečne na pneumatikách aj v lete

O chvíľu budeme prezúvať

Iba prednedávnom nám odvšadiaľ pripomínali, aké je dôležité v zime nejazdiť na letných pneumatikách. Pokiaľ dodržiavame predpisy a záleží nám na našej bezpečnosti, ale i bezpečnosti tých, ktorí sa s nami ocitajú na jednej ceste, nám tieto informácie nepripadali nijako výnimočné, ale skôr samozrejmé. Akurát sme boli radi, že nám termín prezutia v médiách pripomenuli a na zimu sme sa včas pripravili. Jar, leto a časť jesene opäť prejazdíme na letných pneumatikách. Ak ste sa tých starých minulý rok zbavili, je vhodné pomaly začať pátrať po ďalších. Marec je už za dverami.

pneu

Niekto sa rozhodne siahnuť po letných pneumatikách, ktoré už má odskúšané, iný miluje zmenu a rád sa nechá ovplyvniť akutálnymi nezávislými testami bezpečnosti a ponukami predajcov. Pokiaľ je pre vás kúpa nových gúm príliš nákladná, pokojne si ju rozdeľte aj medzi dva mesiace, vaše peňaženky to budú znášať ľahšie.

Svetom na letných pneumatikách

Investovať do kúpy nových pneumatík nemusí byť také nákladné ako škody, ktoré môžete na cestách spôsobiť. Ak v lete jazdíte na zimných gumách, potom nebude nik stáť na vašej strane, a navyše sa postaráte o to, že sa vaše kvalitné zimné pneumatiky v letných podmienkach znehodnotia. Pokiaľ teda nejazdíte na celoročných gumách, na jar bezpodmienečne prezúvajte.

pneumatiky

Bez ohľadu na kvalitu cesty (suchá, mokrá…) sa dočkáte správneho reagovania vozidla, či už pri vyberaní zákrut, alebo pri brzdení, jazdíte nehlučne a spotrebúvate pri tom primerané množstvo paliva. Nezabúdajte tiež na to, že materiály, z ktorých sa vyrábajú letné a zimné pneumatiky, sa odlišujú, a práve preto sa môžeme tešiť z ich vynikajúcich vlastností. Pokiaľ máte problém nájsť pre svoje pneumatiky vhodné miesto na odpočinok mimo sezóny, obráťte sa na niektorý z pneuservisov, kde vám gumy odborne ošetria a postrážia.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky