Výkon vo veľkom

…..Tak ako pri smartphonoch tak aj pri tabletoch platí čím výkonnejší tým lepší. Uvidíme či aj tento tablet bude patriť ku tým výkonnejším za celkom prijateľnú cenu. Nechajme sa prekvapiť.

google na smartphone

Hneď na začiatok si predstavíme na akom operačnom systéme bude pracovať. Pôjde o tablet ktorý bude mať v sebe ukrytý Android 7.0 Nougat. Celý operačnú systéme bude teda poháňaný chipset: MediaTek MT8176 a šesť jadrovým procesorom s taktom 2 x 2,1 GHz + 4 x 1,7 GHz a grafickým procesorom IMG PowerVR GX6250, 700 MHz. Celý smartphon bude merať 239 x 167 x 8 mm s overenou hmotnosťou pol kila, teda 550 gramov. IPS displej teda dostáva 10, 1 palcov s rozmermi 2560 x 1600 b., 219 x 137 mm, 298 ppi.

muž a tablet

Zadný fotoaparát má 8 megapixelov z rozlíšením 4:3 a bude nahrávať video vo FullHD a k tomu sa pridajú aj funkcie AF, clona f/2.2. predný fotoaparát bude o niečo lepší keďže má 13 megapixelov a taktiež má clonu, a nahrávanie videí vo FullHD. Tento tablet spustí akúkoľvek náročnú hru, keďže má 4 GB operačnej pamäte RAM, čiže o zasekávaní či spomalením tablete nebudete ani počuť. K tomu sa pridáva aj vnútorná pamäť 64 GB s reálne dostupnou 55 gigovou pamäťou, a ak by ste mali na hry, aplikácie, hudbu, či súboru malo miesta, môžete je doplniť pomocou pamäťovej karty microSD až do 128 Giga. Zábavu na tomto tablete si užijete až niekoľko dní z keďže samotná batéria má 8100 mAh s podporou rýchleho nabíjania.

Na záver musím spomenúť že tento tablet obsahuje aj niekoľko ďalších užitočných funkcií ktoré sú napríklad Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS, microUSB, USB OTG, miniHDMI
ostatné: stereo rebro, audio Jack, čítačka odtlačkov.
jsi tak cool

Neobsahuje Glonass, BDS, FM rádio, NFC, IrDA (infraport), USB-C, zvýšenú odolnosť voči vode, bezdrôtové nabíjanie, informačnú dióda, magnetický senzor (kompas). Cena sa pohybuje okolo 200 eur a je už predaji na Slovenskom trhu. Tento smartphon je výkony a má aj veľkú batériu, no za tú cenu mohol mať tablet aj viac funkcií. ( Obrázky sú ilustračné ) Miki.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Technika