Hračky ktoré ovládli budúcnosť

Pamätáte sa na to s čím ste sa hrávali v minulosti, ešte keď ste boli deťmi ? Zaspomínajte si na staré dobré časí a zachovajme pamiatku hračkám ktoré dnes už možno neexistujú.
Mini bábiky Majka
Prvá Bábika ktorá sa vyrábala pre dievčaťa. Plastová bábika ktorá mala aj príslušenstvo ako napríklad fľaštičku na pitie či ponožtičky ktoré sa dali meniť.Novšia verzia je veľká bábika ktorá už dokáže všetko Od pitia vody alebo akéhokoľvek nápoja, plakania až po pocikanie. Samozrejme tam nesie chýbať zvuk plaču ktorý bol nahraný z originálneho plaču.
barevné kostky
Kocky pre najmenších
Dnes už veľké kocky vyrábané z dreva a farebného potlaču. V minulosti sa vyrábali z plastu ale nakoniec sa výroba zastavila pretože boli nevhodné pre deti od 3-och rokov.
Ruské bábiky
Ruske bábiky takzvané Marienky boli keramické bábiky vhodné na zbierku.Dnes neviem či sa také vyrábajú ale môže povedať že sú vzácne a majú vysokú cenu.
Handrové bábiky
Tieto bábiky boli vo svete veľmi populárne. Zbierka bábik vyrobená z látok môže mať ešte v zbierke odložené na pamiatku veľa dám alebo žien.
Kuchynka s malými bábikami.
Každá malá slečna túžila po malej kuchynke z bábikami ale dnes sa už bohužiaľ nevyrábajú. Boli totiž nahradené veľkými kuchynkami v ktorých si môžete akože variť.
skleněné kuličky
Sklenené guličky.
Na tieto guľôčky sa pamätám aj ja. Mal som veľkú zbierku guľôčok ktorú sa bral von a hrávali sme rôzne hry napríklad,ak som trafil ďalej ako súper vyhral som jeho guľôčku a druha hra bola že ak dohodím ďalej ako super vyhrám tak isto guľôčku súpera. No z mojej zbierky ostali len pár kusou ktoré mm odložené na pamiatku a detstvo ktoré som zažil.
Tabuľa na kreslenie.
Táto hračka nie ani stará ani nová. Vyrába sa do dnes a deti si môžu čokoľvek na nej nakresliť a potom jednoducho zmazať.
Céčka
Céčka zbierame céčka. Určite to poznáte čiže ich nemusím nijak obzvlášť opisovať. Zbierka céčiek mi zaberala dlhú dobu a dnes si spomínam že som ich daroval jednej slečne ktorá ich zbierala no nikdy ich nenazbierala toľko.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Deti