Treba sa znovu pripraviť aj na chladné obdobia

Dva mesiace náš čakajú horúce letné dni, ktoré si poriadne užijeme a budeme mať množstvo zážitkov, na ktoré budeme spomínať No všetko dobré horúce a letné odíde a my sa tak budeme musieť opäť pripraviť na chladné dni.
Biela
Viac je výnimočne viac. Tohto hesla sa držte aj v nadchádzajúcej sezóne. Biela a jej odtiene sa budú nosiť odeté od hlavy až po päty. Dizajnéri stavili na jednoduché minimalistické strihy, čím biela farba vynikne. Kurz je vysoký, stavte na bieleho koňa.čelenka.jpg
Navy modrá
Tmavá námornícka modrá zaplavila prehliadkové móla. Navy je nová „čierna“ sezóny. Či už v akcentoch, alebo zladená tón v tóne, modrou len získate na trendovosti. V kolekciách sa objavuje v hravej podobe mladých námorníčok, ale aj v elegantnom a triezvom minimalizme.
Kožušina
„Must-have“ kúsok sezóny. Pravá alebo umelá, výber necháme na vaše možnosti, respektíve presvedčenie. Kožušinový zvršok, najlepšie vo výraznej farebnosti, patrí do každej garderóby. Kožušina sa však objavuje aj v podobe doplnkov na kabelkách a topánkach. Rovnako sme ju videli aj ako osviežujúci prvok na šatách a topoch.
Perie
Prvok taký typický pre couture módu sa dostal aj do kolekcií prêt-à-porter. Perie sa objavilo v podobe jemných akcentov, ale aj v prehnaných kreáciách. Vždy však v elegantnej forme.
Detské motívy
Hviezdy, srdiečka, kreslené postavičky. Ako z detského sna vytrhnuté modely sa objavili na mólach. Trocha infantility nikdy nezaškodí, ani v móde.
Oversize kabáty
Nadrozmerné strihy a výrazné farby. Kombinácia na zimu ako stvorená. V prísnej siluete je extravagantný módny výstup zaručený.klobouk.jpg
Tomboy
Dotyk retronostalgie a jemnej pánskej nonšalancie prenikol ako čerstvý závan do kolekcií svetových návrhárov. Femininnomaskulínny trend sa orientuje na triezvo strihané blejzre, do pása zvýšené nohavice a neodmysliteľné klobúky, ktoré pridávajú na dodatočnej dramatickosti.
Sukňa pod kolená
Midi končiace sa na úrovni členkov, to je určujúca dĺžka sezóny. Sukne sa predlžujú, no napriek tomu stále pôsobia výsostne žensky.
Svätuškári
Náboženské motívy, ako aj prvky prevzaté z tóg farárov, mníšok či mníchov. Všetci svätí sa ukázali túto sezónu a požadujú trocha módnych cností v šatníku. Hravá triezvosť sa objavuje ako spojovací článok naprieč kolekciami viacerých návrhárov.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Móda