Starostlivosť o pleť v pohodlí domova

Hebká a zdravá pokožka je už niekoľko rokov módnou záležitosťou. Kozmetické spoločnosti nás neustále presviedčajú o kvalite svojich výrobkov. Kupujeme rôzne prípravky, kozmetiku a výsledný efekt trvá pár chvíľ. A my znova musíme investovať financie do ďalšieho nákupu kozmetických prípravkov. Aby bola naša pleť ako z módneho katalógu nemusí nás to stáť majlant.
Existuje pár trikov, vďaka ktorým získate želaný efekt za „pár drobných“. Vaša pleť bude hebká, jemná a svieža – presne ako diktuje módny protokol.

hroznové víno

Víno
Veľké množstvo kozmetických prípravkov obsahuje výťažok z hroznových zrniečok. O ich výbornom vplyve na pokožku niet najmenších pochybností. Dopriať si ich môžete aj inak, ako v kozmetike. Víno je predsa z hrozna. Doprajte si kúpeľ, do ktorého pridáte víno. Vaša pokožka bude svieža a mladistvá.
Hroznové zrniečka majú aj spevňujúce účinky. Okrem pevnejšieho poprsia to zbadáte aj na svojich stehnách a zadku.
Zmiešaním bieleho jogurtu a červeného vína získate získate výbornú pleťovú masku.

máslo

Maslo
Pokiaľ je Vaša pleť suchá a potrebuje hydratovať je najlepšie použiť maslo.
Bambucké maslopleť hytratuje a zároveň na nej vytvorí ochranný povlak. Tento povlak bude pokožku ochraňovať pred poveternostnými vplyvmi a dehydratáciou.
Kakaové maslosa bežne pridáva do sprchovacích mydiel. Pokojne ho môžete použiť. Popri hydratácii sa postará aj o zjemnenie pleti.
Shea maslopochádza z Afriky. Miestnych obyvateľov chráni pred suchým vetrom. Jeho ochranné účinky oceníte počas zimných mesiacov pred mrazom a vetrom.

mléko

Mlieko
O jeho účinkoch na pleť vedela už Kleopatra. Vďaka mlieku bude Vaša pleť pevná a hladká. Okrem toho antioxidanty v mlieku pomáhajú bunkám regenerovať sa.
Kravské mliekopleť hydratuje. Má množstvo vitamínov, ktoré upokoja podráždenú, alebo citlivú pleť.
Kozie mliekomá množstvo vitamínov a minerálov, ktoré sa dostanú aj do hlbších vrstiev pokožky. Je vhodné aj na ošetrenie pleti pre alergikov – jeho zloženie je iné než kravské mlieko. Kozie mlieko dokáže regulovať mastnosť pokožky.
Stačí pridať 1 liter plnotučného kravského mlieka (alebo kozieho) do kúpeľa a výsledky zbadáte takmer okamžite.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Móda