Ako prežiť pubertu svojich deti

Vaše deti sa práve nachádzajú v najťažšom období a to v období ospievania. Je to veľké obdobie zmien, väčšia starostlivosť o krásu a prechod na strenú školu. Začnú Vás kritizovať, nenávidieť a budú robiť všetko čo sa Vám nepáči alebo skúšať zakázané veci ktoré nikdy neskúšali. Táto situácia čaká každého rodiča ktorý majú deti pred pubertou.

5 Rád pre rodičov

►1- Hovorte ako sa cítite
Je dobré ak Vaše deti vedia o Vašich pocitoch. Ak im budete často hovoriť ako sa cítite, budú viac chápať to čo sa okolo nich deje, a že niektoré veci musia brať inak ako oni chcú.

miminko

►2-Ospravdlnenie
Ak urobia niečo zlé dbajte na to aby sa oprávnili. Nie všetko im môže prejsť, a už len malé ospravedlnenie môže chybu napraviť. Občas to môže pomôcť ká priznania viny alebo zlepšiť správanie puberťáka.

►3.Urobte si čas na deti
Snažte sa im venovať viac času, a rozprávať sa s nimi. S prichádzajúcou puberta, budú aj problémy, s ktorými im môžete pomôcť alebo poradiť. No dávajte si pozor, puberťák si niekedy poradiť nenechá a urobí si po svojom, preto sa im snažte vysvetliť že Vaša rada je správna.

►4. Priateľský ton, dokáže viac ako si myslíte
Krikom nič nevyriešite. Len to že Vás budú počuť všetci susedia na okolo. Snažte sa s nimi rozprávať priateľským tónom a možno bude celá komunikácia medzi Vami iná, alebo príjemnejšia. Ak budete na puberťák kričať nič tým nevyriešite, a zbytočne len vznikne hádka, ktorá nebude mať víťaza ale za to budú vaše deti vo väčšom vzdore a budú Vám robiť napriek.

holky

►5. Buďte trpezlivý
Niekedy trpezlivosť pretečie, a vybuchnete. No čím viac budete mať pohár pretečený, tým väčšia nenávisť vzniká medzi rodičmi a pubertálnymi deťmi. Snažte sa ich pochopiť a aspoň minimum s toho čo im zakazujete povoliť. Občas sa snažte urobiť kompromis pretože malé povolenie neuškodí ale utuží vzťahy medzi Vami.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Deti