Staré klasiky opäť ožívajú na mobiloch


Služba Google Play pre mobilné, dotykové zariadenia a operačný systém Android nám priniesli množstvo aplikácií, vďaka ktorým si môžeme zahrať naše obľúbené hry z detstva rovnako i dnes a to v nezmenenej, alebo v niektorých prípadoch dokonca vylepšenej verzii. Dnešné mobilné a dotyké zariadenia totiž disponujú výkonom a parametrami, ako počítače z pred niekoľkých rokov, takže už nie je problém spustiť i detailnejšie hry a to nevravím o samozrejmosti, ktorá sa týka hrania klasík.
černé tílko
Na začiatok spomeniem tituly, ktoré síce nemajú 100 rokov, no hrávali sme ich pred takými 10-15 rokmi a určite ich dobre poznáte. Vtedy šli hrať na výkonnejších počítačoch, no a dnes? Dnes ich stiahneme z internetu ako aplikáciu do mobilného zariadenia. Takže vidíme, že tie dnešné dotykové zariadenia sa môžu výkonom rovnať počítačom, ktoré boli pred pár rokmi drahým a špičkovým tovarom na trhu.
Tie tituly nesú známe názvy ako GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas.
Dnes ich ľahko stiahneme z internetu a to aj cez službu Google Play a tieto večne skvelé klasiky si tak zahráme všade so sebou, nemusíme sedieť dlhé hodiny pred počítačom, ako v tej dobe pri hraní týchto veľmi populárnych sérií bolo zvykom. Dnešné mobilné zariadenia tieto hry v kľude utiahnu, v zážitku nebudete v žiadnom smere stratoví. Ale už možno viete, alebo tušíte, že tieto tri aplikácie nie sú zdarma. Predsa ide o takú čerešničku na torte a ich výroba i distribúcia niečo stála. Za stiahnutie aplikácií sa platí určitý poplatok.
Pokiaľ však hľadáte skutočné retro a zdarma, poteší vás mnoho aplikácií a hier. Pre Android sú vyrobené viaceré hry, ktoré tak nemusíte hrať cez emulátor, ale priamo.
iphone 7
Tak napríklad klasiky od Segy a to bojovky ako Golden Axe, Streets of Rage, Altered Beast, potom naríklad legendárny Sonic, avšak zaujímavé klasiky nájdeme aj od iných výrobcov, napríklad dobre známu a legendárnu strieľačku v platforme 2D a to hru s názvom Contra.
Milovníkov stratégií by mali potešiť pamätné hry ako Hospital Tycoon, Game Development Tycoon, či mystický Heroes of Might and Magic 2.

Staré klasiky opäť ožívajú na mobiloch
Ohodnoťte příspěvek

Published

Author

Categories

Internet