Staré klasiky opäť ožívajú na mobiloch

Služba Google Play pre mobilné, dotykové zariadenia a operačný systém Android nám priniesli množstvo aplikácií, vďaka ktorým si môžeme zahrať naše obľúbené hry z detstva rovnako i dnes a to v nezmenenej, alebo v niektorých prípadoch dokonca vylepšenej verzii. Dnešné mobilné a dotyké zariadenia totiž disponujú výkonom a parametrami, ako počítače z pred niekoľkých rokov, takže už nie je problém spustiť i detailnejšie hry a to nevravím o samozrejmosti, ktorá sa týka hrania klasík.
černé tílko
Na začiatok spomeniem tituly, ktoré síce nemajú 100 rokov, no hrávali sme ich pred takými 10-15 rokmi a určite ich dobre poznáte. Vtedy šli hrať na výkonnejších počítačoch, no a dnes? Dnes ich stiahneme z internetu ako aplikáciu do mobilného zariadenia. Takže vidíme, že tie dnešné dotykové zariadenia sa môžu výkonom rovnať počítačom, ktoré boli pred pár rokmi drahým a špičkovým tovarom na trhu.
Tie tituly nesú známe názvy ako GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas.
Dnes ich ľahko stiahneme z internetu a to aj cez službu Google Play a tieto večne skvelé klasiky si tak zahráme všade so sebou, nemusíme sedieť dlhé hodiny pred počítačom, ako v tej dobe pri hraní týchto veľmi populárnych sérií bolo zvykom. Dnešné mobilné zariadenia tieto hry v kľude utiahnu, v zážitku nebudete v žiadnom smere stratoví. Ale už možno viete, alebo tušíte, že tieto tri aplikácie nie sú zdarma. Predsa ide o takú čerešničku na torte a ich výroba i distribúcia niečo stála. Za stiahnutie aplikácií sa platí určitý poplatok.
Pokiaľ však hľadáte skutočné retro a zdarma, poteší vás mnoho aplikácií a hier. Pre Android sú vyrobené viaceré hry, ktoré tak nemusíte hrať cez emulátor, ale priamo.
iphone 7
Tak napríklad klasiky od Segy a to bojovky ako Golden Axe, Streets of Rage, Altered Beast, potom naríklad legendárny Sonic, avšak zaujímavé klasiky nájdeme aj od iných výrobcov, napríklad dobre známu a legendárnu strieľačku v platforme 2D a to hru s názvom Contra.
Milovníkov stratégií by mali potešiť pamätné hry ako Hospital Tycoon, Game Development Tycoon, či mystický Heroes of Might and Magic 2.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Internet