Staré ako nové

Trendom našej doby je kupovanie stále nových vecí, či už sú to odevy, nábytok, doplnky do domácnosti, a pritom by v mnohých prípadoch stačili iba drobné úpravy a zo starých dokážu vyčarovať nové, originálne kúsky. Garantujeme vám, že starožitnosti rovnaké by ste nikde inde nenašli.

palety

Drevené palety
Našli ste v kôlni alebo drevárni staré palety? Prvá myšlienka, ktorá vám zíde na um bude, že najjednoduchšie je použiť ich ako palivo do pece. Rozpíliť ich a podkúriť si v chladných dňoch samozrejme, nie je na zahodenie, ale využiť sa dajú aj inak. Poskladajte si z nich sedačku na terasu alebo balkón. Jednoducho poukladajte niekoľko paliet na seba do takej výšky, akú majú stoličky, aby sa vám na nej pohodlne sedelo, pridajte jednu ako zadnú opierku, prípadne aj bočné podrúčky. Predtým však treba upraviť povrch každej z nich, prešmirgľovať a natrieť farbou alebo nejakou impregnáciou. Už len vhodný podsedák a vankúše pre vaše pohodlie a zaujímavú sedačku máte hotovú.

K sedačke aj stolík
Sedíte na terase a nemáte si kam položiť pohár s džúsom alebo kávu? Palety to zachránia, stolík z nich máte hotový bez veľkej námahy. Uložte ich na seba, rozmer môžete prispôsobiť potrebám, potom ich navzájom spojte, aby sa neposúvali. Na najspodnejšiu môžete pripevniť kolieska pre lepšiu manipuláciu s ním. Predtým ich takisto vyšmirgľujte natrite, aby boli povrchovo chránené.

Použité gumáky
Staré gumáky môžu dostať ešte druhú šancu, ak ich premeníte na kvetináče. Hádam jednoduchší spôsob už ani neexistuje: gumáky vyčistite, nasypte do nich zeminu, zasaďte rastliny a originál je na svete. Už mu len treba nájsť vhodné umiestnenie v záhrade.

Pníky zo stromov
Pníky zo stromov, ktoré ste predtým orezali, nevyhadzujte, po drobných úpravách z nich môže byť taburet, stolička, ktorá sa bežne využíva pri opekačkách na sedenie okolo ohňa, ale ak si dáte väčšiu námahu a upravíte ich tak, aby boli vhodné aj do interiéru, deti si na nich určite rady posedia.

korek

Korkové zátky
Pre milovníkov vína je tu jeden nápad, ako ešte využiť použité korkové zátky. Nazbierajte ich väčší počet, spojte dokopy do tvaru obdlžníka a vznikne z toho netradičná nástenka, na ktorú si budete pripínať odkazy a pripomienky.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky