Chcete do svojho bytu drevené podlahy? Vyberajte s rozumom!

Ak sa práve chystáte vymeniť svoju starú podlahu za novú, mali by ste myslieť trochu dopredu. Podlaha nie je doplnok, ktorý je možné jednoducho vymeniť za iný, a preto musí byť vaša podlaha odolná, kvalitná a v neposlednom rade by mala zapadať do celkového dizajnu vašej domácnosti. Drevené podlahy sú už na pohľad veľmi útulnú a pokiaľ zvolíte ten správny odtieň, dodajú vášmu domovu to správne teplo a vyžarovanie. Drevené podlahy sa hodia takmer do každej miestnosti v byte či dome. Drevo je predsa krásny prírodný materiál, tak prečo by ste si ho nemali dopriať aj v podobe drevenej podlahy?

podlaha

Drevené podlahy v podobe drevených parkiet


Určite si pamätáte časy, keď ste prišli na návštevu k svojim starým rodičom a pri každom kroku vám pod nohami praskali drevené parkety. Vtedy sa vám to možno zdalo ako nie veľmi príťažlivé, no drevené podlahy v podobe drevených parkiet ohlasujú svoj veľký návrat. Sú totiž veľmi trendy a nielenže si majitelia starších bytov tieto parkety renovujú, ale vyrábajú sa aj nové. Dnes už je samozrejme technológia výroby iná ako kedysi, parkety sú kvalitnejšie a nevŕzgajú nám pod nohami tak, ako sme na to boli zvyknutí. Drevené podlahy v podobe drevených parkiet sú v podstate menšie kusy dreva, ktoré sú vyrezané do takého tvaru, aby do seba zapadli. Pekne poukladané vo finálnej fáze vytvárajú vzor rybacej kosti.

dřevěná podlaha

Sú drevené podlahy také odolné ako ostatné druhy?


Najväčšou výhodou drevených podláh a zároveň hlavný dôvod, pre ktorý sa ľudia rozhodnú zaobstarať si drevené podlahy je to, že sú vyrobené z prírodného materiálu. Sú ekologické a majú svoju špecifickú a nezameniteľnú vôňu. Myslite však na to, že o drevené podlahy sa treba naozaj veľmi dôkladne starať. Nie je vhodné takýto typ podláh pretierať príliš mokrými handrami. Drevo veľmi rýchlo navlhne a v tomto prípade by mohlo dôjsť k vydutiu podlahy. To sa však stáva iba vtedy, pokiaľ dôjde napríklad k vytopeniu a podobne. Na umývanie sa odporúča použiť mop, ktorý je však ešte pred samotným použitím potrebné poriadne odstrediť. Drevené podlahy sa vám pri dobrej starostlivosti odvďačia dlhou životnosťou.

Prezrite si sortiment tých najkvalitnejších drevených podláh na našej stránke https://www.kvalitne-podlahy.sk/.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky