Podnikáte a potrebujete dokonalého zamestnanca? Tu je 7 rád ako ho nájdete.

Podnikatelia, ktorí hľadajú do svojej firmy nových pracovníkov, majú pred sebou dosť vyčerpávajúci proces, pri ktorom sa musia oboznámiť s každou zo stoviek žiadostí o prácu. Existujú však firmy, ktoré začali využívať efektívnejší spôsob výberu kvalitných zamestnancov do svojej spoločnosti. Riadia sa týmito tipmi.

vývojový diagram.jpg

 1. Vytvorte si profil ideálneho zamestnanca, ktorého hľadáte

Ideálneho zamestnanca pre svoju spoločnosť musíte hľadať podľa kritérií, ktoré si určíte sami na základe toho, na ktoré prednosti kandidátov kladiete dôraz a podľa nich pri jednotlivých kandidátoch určiť, či sú pre danú pozíciu vhodní.

 1. Sústreďte sa hlavne na fakty
  Klasické otázky na pohovore vymeňte za zisťovanie úspechov či zlyhaní v pracovnej oblasti záujemcu o prácu. Odpovede vám viac napovedia o postupe možného zamestnanca vo vašej firme.
 2. Od kandidátov si pýtajte sprievodné listy
  Motivačné či sprievodné listy sú skvelým pomocníkom pri zisťovaní pochopenia chodu spoločnosti kandidátov na dané pozície.
 3. Buďte tvoriví a vytrvalí

Všetky spoločnosti majú záujem pritiahnuť pozornosť uchádzačov so skvelými vlastnosťami, a preto je potrebné ich aj niečim zaujať. Skúste spojiť originalitu a trocha luxusu, napríklad ručne napísané poďakovanie by mohlo byť „trefou“ do čierneho.

studenti.jpg

 1. Žiadajte videovizitku
  Využite ponúkané služby digitálnych médií a vyskúšajte kandidátov z dodržiavania termínov tak, že im dáte určený čas na odpoveď na otázku: „prečo by sme mali zamestnať práve vás“. Veľa vám napovie aj neverbálna komunikácia.
 2. Zručnosti v oblasti sociálnych médií nepodceňujte
  Sociálne média majú dnes rozhodujúcu silu na marketing, predaj a rozvoj značky, a preto si všetkých zhodnoťte podľa zručnosti v tejto oblasti. Vhodný uchádzač by mal váš príbeh dokázať zdieľať so svetom.
 3. Zistite naozajstné záujmy kandidátov

Aplikácie, stiahnuté v mobilných telefónoch o kandidátoch veľa napovedia, zistite si preto, aké internetové stránky sledujú a aké aplikácie používajú najčastejšie.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Podnikanie