Slovenské IT projekty sú zbytočne predražené- tvrdia odborníci

.

Na prichádzajúcich nápadoch, doslova na množstve projektov spojených s IT a technológiou by určite nebolo nič negatívne, pokiaľ by nežrali obrovské sumy z eurofondov a pokiaľ by sa medzi projektmi nenachádzali finančné záujmy obohatenia svojej vlastnej osoby, pričom samotná realizácia v prospech väčšiny ide bokom. Samozrejme sa to netýka každého projektu, možno skôr výnimiek, viacero nápadov má pointu a treba si ich vážiť, ale jedna informácia je nemenná-  v IT priemysle ide o skutočne tučné sumy a realizácia projektov si každopádne pýta vysoké čiastky, s obmedzením financií to pravdepodobne nepôjde už len z toho dôvodu, že inšpiráciou tvorby sú hlavne peniaze a projekt nebude nik financovať z vlastného vrecka a pokiaľ aj áno, suma by pravdepodobne nestačila. O financovanie sa tak postará štátna pokladnica a eurofondy. V skratke- nápady spojené s modernou technológiou sú najnáročnejšie predovšetkým z finančnej stránky.

analytik

Podľa všetkého ale na to Slovensko peniaze má (eurofondy), no takéto bezbožné poplatky za vzrastajúci a neprestávajúci počet prichádzajúcich projektov už začína viacerých odborníkov búriť, respektíve začínajú poukazovať na vysoké čiastky ichpravidelného financovania. Podľa ich názoru sú štátne IT projekty zbytočne predražené.

.

Nezabudnime si pripomenúť, že už v júli tohto roku (2018) sa schválilo financovanie štyroch informačno-technologických projektov, čo bude stáť takmer celých 100 miliónov eur. Je to veľmi vysoká čiastka ak zvážime, na čo všetko peniaze nikdy "nie sú". Prednedávnom prišlo na rad 7 projektov technologického zamerania, ktorých financovanie sa odhaduje na čiastku vyššiu než 62 miliónov eur. A ako to je s platmi štátnych zamestnancov v IT odvetví?

dolar

Zatiaľ čo v Čechách je priemerný plat štátneho testera 400 eur za deň, na Slovensku ešte o 270 eur/deň viac, čiže 670 eur za deň. A vyššie čiastky sa týkajú i celého štátneho IT financovania na Slovensku, pričom odborníci varujú, že podobné projekty by v Česku vyšli menej až o niekoľko miliónov. Financovanie v susednej krajine by vyšlo menej o circa 20 %.

Ohodnoťte příspěvek
.

Published

Author

Categories

Technika