Výroba sviečok

Základné požiadavky na výrobu sviečok
Než začnete vyrábať sviečky, je niekoľko základných materiálov, ktoré musíte zhromaždiť. Formy na sviečky sú najdôležitejšou požiadavkou na výrobu sviečok. Tieto formy môžete kúpiť z ľubovoľného remeselného obchodu. Parafínový vosk je ďalšou základnou požiadavkou, ktorá je k dispozícii vo forme granúl alebo blokov. Musíte tiež kúpiť stearín, čo je materiál pridávaný k roztavenému vosku, takže sviečky, ktoré robíte, sú neprístupné, tvrdé a dlhé. Ak používate 450 gramov vosku, obvyklý podiel stearínu by bol 3 polievkové lyžice. Ak používate farbivá, najprv budete musieť rozpustiť stearín a potom ho pridať do roztavenej voskovej zmesi. Parafínový vosk sa môže dlhšie spaľovať, ak do neho pridáte malé množstvo včelieho vosku. Niektoré ďalšie materiály, ktoré potrebujete, sú:

svíčka

  • Knôty
  • Silikónový sprej, ak používate kovové formy
  • Každý starý kastról na vytvorenie dvojitého kotla
  • Rukavice na pečenie

Realizácia tvorby sviečok ako hobby
Výroba sviečok vám nielen pomôže oddýchnuť, ale akonáhle uvidíte výsledok, prinesie vám aj obrovskú kreatívnu spokojnosť. V prípade, že ste vtom veľmi dobrí, môžete dokonca zvážiť začatie domácej sviečkovej výroby a zarobiť si nejaké ďalšie peniaze. Tento koníček môže byť pre každého veľmi príjemným zážitkom. Keďže je to jednoduché a bezpečné, môžete dokonca požiadať svoje deti, aby vám pomohli v celom procese.

Môže to byť skvelý spôsob, ako s nimi stráviť kvalitný čas, ale nezabudnite dohliadať na ich aktivity. Uistite sa, že keď pracujete s otvoreným plameňom, zariadenie na začatie akejkoľvek potenciálnej nebezpečnej situácie je vo vašom dome. Napriek tomu, že výroba sviečok je kreatívna a zábavná, musíte jej venovať celú vašu pozornosť, keď pracujete s horúcim voskom.

svíčky


Súprava na výrobu sviečok vám môže pomôcť v posúvaní sa v tomto koníčku. Tieto súpravy sú ideálne pre začiatočníkov, aby si predstavili umenie výroby sviečok. Akonáhle ste si vedomí základného know-how výroby sviečok, táto súprava vám ukáže základné techniky a kroky, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť ohromujúce sviečky.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Hobby