Sigfox a nová sieť

Táto francúzska spoločnosť zaoberajúca sa technológiou, zatiaľ testuje účinnosť svojej siete vo Francúzsku. No ak sa sieť osvedčí, čo je dosť reálne, svoju spoluprácu začne i s inými štátmi. Hlavne európskymi. Napríklad v Čechách chce osloviť vplyvné spoločnosti ako SimpleCell a T- Mobile. Na Slovensku sa bude orientovať na poskytovateľov Towercom a takisto SimpleCell – firmou, ktorá sídli i v Česku.

kabel

Spoločnosti budú využívať technológiu UNB, vďaka ktorej sa dá pokryť určené územie, s vynaložením o dosť menších nákladov. Práve tento faktor je jedna z tých sľubných vecí tejto francúzskej spoločnosti. Ak by sa podarilo pokryť územia a vynaložiť podstatne menšie náklady, ostatné spoločnosti z iných zemí by sa určite do projektu takisto zapojili.

Takže územia, štáty by mali internetové pripojenie a spoločnosti, ktoré tieto služby poskytujú, by to stálo menej peňazí, takže logicky by si pýtali od uživateľov internetu menšie mesačné splátky. Teda ak sú tie spoločnosti solídne, takto by sa zachovať mali. Cena za pripojenie by sa teda mala po správnosti znížiť.
Sieť bude podobná ako GSM, takže v Európe bude dosahovať frekvenciu 868 MHz a v USA 902 Mhz.

technologie

No ako som spomínal, rozdiel je hlavne vo financiách. Náklady na vybudovanie siete Sigfox budú, ako sa odhaduje asi 100 krát nižšie, ako pri budovaní siete GSM, pričom pokryté budú tie isté územia. Napríklad na Slovensku by sa platil za jedno pripojené zariadenie paušál 1- 10 eúr za celý rok!

systém

Ak by sa teda spoločnosti SimpleCell Networks Slovakia a Towercom spojili za účelom rozšíriť sieť Sigox i u nás, mohlo by byť sieťou pokrytých až 90 % Slovenska. Museli by sa využiť stožiarov a infraštruktúry, ktoré by pripojenie umožnili. Práve preto je potrebná spolupráca týchto dvoch slovenských a jednej francúzskej spoločnosti, ktoréby nám poskytovali lacnejšiu, no výkonnú alternatívu pripojenia.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Internet