Google Mapy

Táto top aplikácia nám poskytuje informácie, v ktorých sa dozvieme, kde sa vlastne presne nachádzame. Je zaujímavé, no zároveň trochu desivé, že spoločnosť Google vie o každom našom kroku. Teda nie konkrétne o nás ako osobe, skôr o zariadení, ktoré má v sebe GPS a nosíme ho stále so sebou. No je skvelým pomocníkom, ak sa na určitom mieste nachádzame prvýkrát a nemáme jasno, kadiaľ vlastne máme ísť, aby sme sa dostavili k potrebnému bodu. Už nemusíme so sebou nosiť obrovskú papierovú mapu, či podobné veci. Stačí nám mobilné zariadenie a najhoršieho sa báť nemusíme. Je skvelé, koľko aplikácií potrebných pre bežné fungovanie človeka, sa nachádza v jednom zariadaní.
No táto aplikácia tiež funguje iba vďaka pripojeniu wi- fi, bluetooth a mobilný vysielač.

aplikace

Google Mapy obsahujú i zaujímavý doplnok, funkciu História polohy. Môžme ju využiť i nemusíme. No možno budeme potrebovať niekomu ukázať, kde sme boli včera. Ako dôkaz, keby nám neveril. Inak ma nenapadá iné zmysluplné využitie tejto funkcie- histórie.

Aplikácia vďaka rozpoznaniu rýchlosti, akej sme prešli z jedného bodu k druhému odhadne, či sme šli autom, bicyklom, alebo pešo.
Náš denný pohyb zaznamenaný na mape spoločnosti Google sa dá i využiť, možno povedať zenužiť na komerčné účely.

Spraví sa rozbor, ktorou trasou sa najčastejšie pohybujeme a na tie miesta sa realizujú rôzne reklamné ťahy, ako napríklad plagáty, reklamní agenti a podobné postupy.

mapa

Aj kvôli tomuto rozboru spoločnosť ukladá naše údaje a trasu, ktorou sme sa pohybovali. Takisto, ako som už spomínal, je zaznamenaná i rýchlosť nášho pohybu cez určité trasy, takže reklamy zrealizujú na miestach, kadiaľ sa pohybujeme najpomalšie, čiže zrejme pešo. Pretože budeme mať čas vnímať.
Ak sa to tak zoberie, v podstate i celý Google Play funguje na tom princípe, že poskytnú nám skvelé appky, či hry, no musíme si pozrieť i množstvo reklám. Či už máme záujme, alebo nie.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Internet