Nový Citroën C3

Pokiaľ toto auto ukážete žene, padne jej ihneď do oka a bude sa jej páčiť jeho neopozeraný dizajn, súlad zaoblených predných svetiel a hmloviek, úzky prúžok denného svietenia a tiež celková veľkosť vozidla. Zaujme ju vyšší posez, a hoci sa jedná o hatchback, pripomína malé SUV. Na stranách vozidla sú zaujímavé plastové bubliny, ktoré auto chránia proti bežným odreninám pri otváraní dverí.

citroen

Interiér vozidla: Neokázalý interiér je moderný, a napriek tomu sa čoskoro neopozerá. Zaujímavé sú štvorcové prelisy vo dverách, ktorých tvrdé plasty pôsobia síce trochu lacno, ale pekne ladia s bublinami na boku dverí, vnútrom volantu a vetráčikmi. V čom C3 exceluje je miesto na nohy vpredu u spolujazdca. Prístrojová doska je tak šikovnevykusnutia, že môžete posunúť sedadlo dopredu a za neho sa posadí dospelý chlap.

Môže sa zdať, že novýCitroën C3 je určený len ženám. Lenže páči sa aj starším mužom. CitroënC3 je určený hlavne tomu, kto chce vybočiť z davu a povyšuje vzhľad a originalitu autá nad jeho výkon.

znak

Charakteristika vozidla: V štandardnom vybavení sú pätnásť palcové plechové disky s pokrievkami. Pod kapotou môžeme vyberať z niekoľkých motorov. Jeden z nich je trojvalcový 1,2 litrový benzín s 82 koňmi a manuálnou päťstupňovou prevodovkou. Jedná sa o motor stredovej rady. Slabší motor je tri valec s 68 koňmi a silnejší tri valec so 110 koňmi spriahnutý s automatom. Potom možno vyberať medzi 1,6 litrovým dieselom s 75 koňmi alebo 100 koni, oba s manuálnou prevodovkou.

really

Jazdné vlastnosti: Vozidlo ideálne do mestskej premávky a menšie vzdialenosti, na diaľnici trochu stráca dych. Jeho spotreba sa pohybuje okolo 6,5 litrov na 100 kilometrov. V zákrutách sa auto trochu nakláňa, tiež podvozok, hoci je celkom komfortný, nie je určený pre pretekanie. Na krátke cesty a po meste Vám bohato postačí 300 litrový kufor.

Malý hatchback presne do mesta s krásnou vizážou malého SUV sa predáva od 8 500 Euro v tej najslabšej motorizácii i výbave.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Auto moto