Rýchlo test zdravých očí

Oční lekári nie sú spravidla lekári, ktorých navštevujete každoročne v rámci preventívnych prehliadok, pokiaľ nemáte nejaký zrakový problém. Samozrejme ak ho máte, je potrebné navštevovať očných odborníkov minimálne raz za rok v rámci preventívnej prehliadky, prípadne pravidelne podľa potreby. Existujú spôsoby, domáce spôsoby, pomocou ktorých zistíte, či máte nejaký problém so zrakom a či potrebujete vyhľadať odborníka. Pýtate sa ako? Jednoducho prostredníctvom amslerovej mriežky. Amslerova mriežka vám pomôže odhaliť rýchlo problém so zrakom, ak vám však aj výjde výsledok, že pravdepodobne žiadny problém s očami nemáte, je potrebné dbať o starostlivosť o vaše oči a v prípade akéhokoľvek problému navštíviť odborníka.

oči modré

Ako si spraviť domáce vyšetrenie?

K domácemu, prvotnému vyšetreniu budete potrebovať amslerovu mriežku, ktorú nájdete bez akýchkoľvek problémov aj na internete. Amslerovu mriežku si buď vytlačte, alebo použite mriežku priamo z internetu. Na prvý pohľad je amslerova mriežka obyčajný štvorec, v ktorom sa nachádza veľa malých štvorčekov a v strede je umiestnená gulička, ktorú nazývame centrálny bod. Poďme teda na testovanie. Jedno oko si zakryte a tým odkrytým sa upriamene pozerajte na centrálny bod, ktorý je v strede mriežky. Aké sú výsledky? Ak vidíte čiary rovnaké a nezmenené, váš zrak by mal byť s určitou pravdepodobnosťou v poriadku. Ak sa vám čiary zmenili, prípadne niektoré štvorčeky vám pred očami miznú, alebo menia farbu, máte s vysokou pravdepodobnosťou nejaký očný problém a je potrebné, čo najrýchlejšie vyhľadať očného lekára. Ak už okuliare nosíte a chcete si otestovať, či sa váš zrak zlepšil, prípadne zhoršil, pri testovaní použite určite okuliare aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky. Výkyvy, ktoré vaše oko zachytí pomocou tejto mriežky môžete sprostredkovať lekárovi, ktorý vám pomocou ďalších vyšetrení dokáže odhaliť, aký problém s očami máte a nadstaví vám vhodnú liečbu, ktorá vám váš problém buď vyrieši, prípadne zlepší alebo zastaví jeho progres.

pomněnkové oči

Zdravé oči sú veľmi dôležité

Určite nebude nikto proti, ak si dovolíme tvrdiť, že oči sú pre človeka veľmi dôležité, pretože cez ne vidíme, vnímame svet, prežívame pocity šťastia a podobne. Práve z tohto dôvodu je veľmi dôležitá správna a kvalitná starostlivosť o oči. Ak sa chcete dozvedieť viac o starostlivosti o oči, prípadne zistiť čo všetko dokáže amslerova mriežka odhaliť, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.ivio.clinic/ocnymagazin/, kde nájdete veľké množstvo zaujímavých a kvalitných informácií.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky