Rady, ako si vybrať fén na vlasy

Výkon fénu
Motor s vysokým výkonom zníži váš čas sušenia vlasov a nebudú vystavené nadmernému teplu. Ak motor nie je silný, bude vám to dlhšie trvať a vaše vlasy sa viac poškodia. Zamerajte sa na výkon od 1800 do 2000 wattov. Bonusom je, že fény s vysokým výkonom sa nemajú tendenciu kaziť tak rýchlo a vydržia vám dlhší čas. Sú drahšie väčšinou drahšie, ale aj kvalitnejšie.

fénování

Ionizácia
Čo to znamená? Iónové fény vysielajú negatívne nabité ióny, pričom vodné ióny sú pozitívne nabité. To je dôvod, prečo je iónová sušička oveľa efektívnejšia pri sušení vlasov, lebo zabraňuje elektrizácií vlasov a urýchľuje sušenie. Iónová funkcia vyhladzuje vlasy a potom sú jemné a hladké.

Váha
Kto má dlhé vlasy a veľa práce so sušením, je pre neho vhodnejšie kúpiť ľahší fén. Profesionálne fény môžu byť niekedy ťažké kvôli ich veľkým motorom a pevným komponentom. Ak vám trvá viac ako 20 minút, kým sú vaše vlasy suché, vyberte si ľahší model, aby ste si nezaťažovali ruky. Odporúča sa hľadanie fénu, ktorý váži asi pol kila.

Povrch fénu
Keramický alebo titánový povrch fénu sa používa na rovnomernú distribúciu tepla a udržiavanie stabilnej teploty fénu. Tieto povrchy majú ale tendenciu fén veľa zahrievať, preto sa neodporúča používať takéto fény pre veľmi poškodené vlasy. Výhodou je ale, že urýchlia proces sušenia. Pokiaľ máte zdravé a nezničené vlasy nemôžu vám uškodiť.

Cena
Na kúpu fénu na vlasy by sa malo viac zainvestovať. Je dôležité kúpiť si kvalitný fén, aby vaše vlasy udržiaval zdravé a lesklé. Ľudia robia chybu, keď si kúpia lacnejší fén, lebo kvalitnejší sa vám tak rýchlo nepokazí, vaše vlasy budú zdravšie a nebudú sa tak vysušovať.

fén

Kúpa fénu sa nezdá byť taká ťažká, ale je dobré nad ňou dlhšie pouvažovať. Porovnajte ponuky fénov na internete a taktiež aj v kamenných obchodoch. Je naozaj dobré do fénu zainvestovať, v budúcnosti to nebudete ľutovať a navyše vám fén aj dlhšie vydrží.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky