Chcete vidieť svet?

Cestovania sa v prvom rade nesmiete báť. Poznám veľmi veľa ľudí, vlastne takmer všetci ktorých poznám neustále rozprávajú a omieľajú dokola len to isté – ako veľmi by chceli stále niekam cestovať, akoby chceli vidieť celý svet, ako veľmi by chceli navštíviť Miláno, Londýn, New York, Paríž, či Amsterdam.
Všetci však majú niečo spoločné – plno rečí a žiadne činy. Viem, že ich problémom nie je nedostatok financií, pretože povedzme si pravdu, ak sa chce, nejaké peniaze sa dajú našetriť raz-dva. Problémom všetkých týchto ľudí je skôr to, že sa boja. Boja sa vycestovať, pretože majú jednoducho strach z cudzích krajín, ľudí, zo všetkého čo je iné ako tu.

balony

Je to smutné, ale je to skutočne tak. Ľudia sa jednoducho boja zbaliť si kufre a vydať sa do sveta, osudu napospas. Je to veľká škoda, o to ide, dnešný človek má skutočne veľmi veľa možností vidieť svet. Doba už nie je taká, ako bola kedysi, že sme nemohli ani vykročiť mimo našich, Slovenských hraníc. Teraz je už všetko úplne inak. Ak chcete, dnes si viete kúpiť letenky, zarezervovať byt a zajtra letieť. A ak budete šikovní a viete ako na to, nepotrebujete na to ani veľmi veľa peňazí, kľudne a spokojne sa dokážete zmestiť aj do rozpočtu 500 eur (napríklad).

dobrodružství

Cestovať s dnes skutočne dá, môžeme sa vydať rôznymi smermi a máme naozaj veľmi veľa príležitostí a skutočne si myslím, že by sme nemali pred sebou zatvárať všetky tie otvorené dvere, ktoré sa nám doslova ponúkajú a lákajú nás zažiť veľa dobrodružstiev, zabaviť sa, ale možno si aj veľmi pekne zariadiť budúcnosť.
Ide skutočne len o jedno – nebáť sa a skočiť., zbaľte si všetko čo nevyhnutne potrebujete a nemajte obavy, ste silný a v podstate o nič nejde. Po svete cestuje milión ľudí, takých ako my, čo tiež nemajú istotu že to robia správne, ale idú – tak choďte aj vy!

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Hobby