Obklady sú OUT! IN je sklo

Čo máte za svojou kuchynskou linkou? Stenu s omietkou, samolepiacu fóliu alebo obklad? Prvá, druhá aj tretia možnosť, nie je úplne ideálna. Pýtate sa prečo? Pretože nič z toho nevyzerá dobre, všetko sa veľmi rýchlo zašpiní a ešte ťažšie vyčistí. Omnoho lepším riešením, sú sklenené zásteny do kuchyne http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklo-do-kuchyne/.
Kuchynská linka a kamenným obklad na stene.jpg

Zbytočne sa netrápte

Všetky vyššie spomenuté možnosti, som mala možnosť v praxi vyskúšať i ja. Najprv som za linkou mala iba stenu. po väčších záplavách, ktoré naplno zastihli aj našu kuchyňu, sme si kúpili novú linky, urobili novú podlahu a aj vymaľovali. Preto som si pri varení dávala obrovský pozor, aby som stenu za kuchynskou linkou nepofŕkala a nezamastila. Čo myslíte, ako to dopadlo? Presne tak, že som stenu asi o rok oblepila fóliami, ktoré slúžia na tento účel. Horšie riešenie asi ani neexistuje. Po prvé, stačí pár kvapiek vody a fólia sa vám začnú pomaly odlepovať po krajoch. Po druhé, ani fóliu dokonale neumyjete, akurát tak z nej zošúchate farbu. Po tretie, ak si nebudete dávať pozor, fólia za umývadlom vám zo spodnej časti oplesnie jedna radosť.

Po týchto dvoch pokusoch som pristúpila k razantnejšiemu riešeniu, a to ku keramickému obkladu. To ľutujem do dnešného dňa. Viem, že obklady za linkou patria k úplne bežným riešeniam. Chcela som to dokonca urobiť sama, no partner ma presvedčil, že si radšej zaplatíme majstra. Asi som ho nemala počúvať, pretože pán majster prácu odviedol tak, že tri kachličky odpadli po dvoch mesiacoch. Tie, ktoré na stene ostali, sa nedali nikdy umyť dokonale. Mastnota je proste mastnota. Problémom nie je ani tak samotný obklad, ale špáry medzi ním. Z nich nedostanete ani fľak od paradajkového pretlaku.Sklenená zástena za mramorovou kuchynskou linkou.jpg

Konečným riešením boli teda sklenené zásteny. Veľmi milo ma prekvapila ich cena, ktorá bol a porovnateľná s obkladom. Sklo vyumývate úplne dokonale a vyzerá naozaj super.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky