Kancelársky stôl by mal byť šperkom každej kancelárie!

Pokiaľ nie ste šéfom firmy ale iba zamestnancom, na výber pracovného stolu až taký veľký dosah nemáte. Preto nám väčšinou zostáva uspokojiť sa s tým, čo nám zamestnávateľ poskytne. Kancelársky stôl je kus nábytku, pri ktorom trávime 90 percent nášho pracovného času, preto by mal byť prispôsobený tomu, aby sa nám pri ňom pracovalo dobre. Každý z nás je iný a niečo iné aj uprednostňuje. V prípade kancelárskeho stola niekto preferuje maximálny poriadok počas celej pracovnej doby, iný má zase radšej tak trochu chaos, ktorý je však stále do istej miery organizovaný. Prečítajte si o tom, čo by na vašom stole nemalo chýbať.

kancelářský stůl

Technické parametre ideálneho kancelárskeho stola


Zamestnávateľ by mal pri výbere kancelárskeho nábytku dbať na to, aby bolo všetko v súlade s normami. Najmä pri pracovných stoloch ide o to, aby boli dostatočne veľké a zabezpečili zamestnancom priestor, ktorý pri výkone svojej práce potrebujú. Pracovná doska by mala byť veľká minimálne 80 x 120 centimetrov. Okrem počítača alebo notebooku by sa naň mali zmestiť tiež nádobky na perá či iné kancelárske potreby, zakladače, kalendár a podobne. Kancelársky stôl by mal byť tiež dostatočne vysoký, no aby sa vám pri ňom sedelo pohodlne, mali by ste si prispôsobiť výšku kancelárskej stoličky. Časté bolesti chrbtice určite nie sú na mieste. Počas práce si sem tam skúste dať malú prestávku, postaviť sa od stola a tak trochu sa ponaťahovať. Vašej chrbtici to určite prospeje.

stůl

Viete, ako správne sedieť za kancelárskym stolom?


Bohužiaľ, bolesti chrbtice u administratívnych zamestnancov vôbec nie sú výnimkou. Zásady správneho sedenia by mal poznať každý, kto sedí za kancelárskym stolom viac ako 4 hodiny denne. Monitor majte vždy umiestnený priamo pred vašimi očami. Hlavu nevytáčajte do strán, pretože vám môže zatuhnúť krk. Chrbát si oprite o operadlo stoličky a seďte vzpriamene. Snažte sa nebyť zhrbený, pretože pri takomto nesprávnom sedení za kancelárskym stolom sa bolesti chrbtice určite ohlásia čoskoro. Možno ste to ani netušili, no noha preložená cez druhú nohu rovnako vašej chrbtici škodí. Neprospieva to ani cievam vo vašich nohách. Prekladanie nôh môže vyústiť až do vzniku kŕčových žíl.

Viac inšpirácie ohľadom kancelárskeho stola môžete nájsť na našej stránke https://worklife.sk/.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky