Detský vývoj

Vývoj každého detského organizmu je iný. Každý z nás sme predsa iný. Odovzdávame svojim deťom z nás každý po niekoľko párov chromozómov a nikto nevie aký človek sa z tohto pokusu vykľuje. Podariť sa to môže, ale aj nie. Nikdy netreba zaostávať na duchu. Raz sa to podarí. To znamená, že sa nedá riadiť rôznymi tabuľkami na výpočet optimálneho dieťaťa alebo ešte lepšie na výpočet optimálneho vývoja dieťaťa. Každé dieťa je predsa indivíduum, ktoré sa vyvíja úplne inak ako napríklad jeho rovesníci.

miminko

Každý z nás sa tiež vyvíjal inak, ale s tým rozdielom, že naše mamy nemali žiadne tabuľky, aby nás navzájom porovnávali. Jednoducho si možno len s kamarátkami, so susedami alebo švagrinami povedali nejaké naše miery, ale pri tom to skončilo. Nezaťažovali sa s tým, že by sa nám niečo nevyvíjalo tak ako malo. Možno to bolo aj preto, že bola kľudnejšia doba a skoro nikto neriešil nič na viac ako musel. Ľudia mali iné starosti a nie skúmať to ako veľmi nám rastie jedna časť tela oproti druhej alebo podobné nezmysly, ktoré dnešné bio matky riešia. Až príliš úzkostlivo sa zameriavajú na to, aby sa náhodou niečo nestalo.

holčička

Určite na to vplýva množstvo faktorov, ale nemali by zabúdať hlavne na radosť zo života a hlavne z toho detského života. Pretože deti sú najúprimnejšie stvorenia na svete, vedia sa radovať z maličkostí a hlavne neriešia somariny. Oni neplačú, pretože by mali naopak svetrík, ale preto, že sú hladné. Jednoduchý pocit. Spánok, jedlo a občas nejaká hračka, či prítomnosť rodičov im stačí na to, aby boli spokojné. Nič viac na svete im netreba. Občas by sme sa mali nad tým vlastne zamyslieť, že ako veľa my dospelí vyžadujeme. A pritom nám stačilo tak málo ku šťastiu. Mnohí z nás by sme sa k tomu aj vrátili, pretože také bezstarostné obdobie už pravdepodobne nikdy nezažijeme.

dívka

Preto sa skúsme menej skúmať a viac si užívať prítomnú chvíľu. Hlavne s malými deťmi. Oni vyrastú, ale vaše spomienky na ich detstvo vám nič nenahradí. Bude to úžasné obdobie, keď si ho budete užívať plnými dúškami. Netreba toľko skúmať, pitvať sa v somarinách, ktoré nás aj tak len zneistia. Užívajte si to J

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Deti