Čo darovať obchodnému partnerovi: 5 nápadov

Obchodný partner nie je kolega alebo zamestnanec a mnohí sa zaujímajú, čo mu darovať podľa obchodnej etikety. Predpokladá sa, že na prvom stretnutí darček prezentujú tí, na ktorých území sa stretnutie koná. Nápadov na dar môže byť veľa, a medzi nimi – whisky alebo iná elita alkoholu. Navyše dary s firemnými symbolmi budú tiež dobré.

elektronický obchod

Suveníry
Pamätné a symbolické darčeky sa zvyčajne dávajú na prvom stretnutí – to je naj neutrálnejší darček. A ak ho predkladá vlastník spoločnosti, môže to byť nejaký národný symbol alebo firemný suvenír. Maľba, soška, ​​remeselné výrobky, keramika – to všetko bude vhodné.

Elitný alkohol
Alkoholické nápoje, ktorých je veľký výber na internetových stránkach a v obchodoch, môžete dať, keď poznáte svojho obchodného partnera lepšie. Niektorí ľudia, najmä z iných krajín, môžu byť odvážnymi trpkými pijanmi, a preto ich nevedia na dostatočnej úrovni oceniť, darovanie alkoholických nápojov teda nestojí za to. Ak už ale poznáte preferencie, môžete prezentovať niečo z miestnej výroby alkoholických nápojov.

Papierníctvo
Nemali by to byť bežné lacné nálepky s firemnými symbolmi, vyrábané vo veľkom množstve. Skúste sa zamerať napríklad na vysoko kvalitné a drahé darčeky, ako sú perá Parker a príslušné príslušenstvo.

Portrét
Je to osobnejší darček, takže stojí za to sa nad ním zamyslieť, keď je váš vzťah s partnerom na vyššej úrovni, nie len pracovný. Objednajte štylizovaný portrét alebo obrázok zobrazujúci partnera. Takýto umelecký predmet bude môcť mať aj vo svojej kancelárií.

dárek

Sladkosti
Samozrejme, nehovoríme o bežných cukríkoch za niekoľko málo eur ale o drahších kvalitnejších čokoládach či dezertoch svetoznámych značiek. Nechcete si spraviť hanbu tak nedarujete keksík z bežného supermarketu. Na internete sa dajú nájsť krásne čokoládové výrobky rôznych značiek.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Podnikanie