Stavba plotu ide s dobrou partiou od ruky

Svoje vysnívané bývanie rieši mnoho mladých ľudí po skončení vysokej školy. Rozhodujú sa či uprednostnia bývanie na dedine alebo v meste, v rodinnom dome alebo v paneláku. Správny výber svojho budúceho bývania vie totiž vo veľkej miere ovplyvniť nasledovný život. Ak sa mladí ľudia rozhodnú pre bývanie v rodinnom dome, tak je potrebných vyriešiť mnoho problémov a otázok. Medzi ne patrí napríklad financovanie nehnuteľnosti, výber správnej strechy, okien, dverí, podlahy a podobne. Okrem týchto milých aj menej milých povinností sa vyskytuje otázka aj ako zabezpečiť svoj súkromný pozemok. Na ohradenie svojho pozemku sa v našich končinách najčastejšie využíva plot. Stavba plotu môže pritom trvať niekoľko hodín až niekoľko dní v závislosti od partie chlapov, použitého materiálu, dostupného náradia a výstavbu plotu vie tiež v malej miere ovplyvniť aj počasie.

cihly

Živý, kovový, plastový či drevený plot?

Plot ako taký, primárne slúži na zabezpečenie pocitu súkromia a ochrany súkromného pozemku. Okrem týchto hlavných úloh však spĺňa aj akúsi okrasnú funkciu a tiež v lete zabezpečuje chládok. Plot by teda mal korešpondovať s materiálovým prevedením domu, aby vzájomne pôsobili spolu vkusne a aby priaznivo pôsobili na návštevu a okoloidúcich. Plot je totiž akousi vstupnou bránou do nášho príbytku. Štandardná výška plota sa pohybuje okolo 120 až 150 centimetrov a plot môže byť vyrobený z viacerých materiálov. Na Slovensku je možné najčastejšie vidieť živý, plastový, kovový, drevený, betónový alebo pletivový plot. Každý z nich má určité svoje výhody a nevýhody, ktoré svojmu majiteľovi ponúka.

Napríklad výhody živého plotu spočívajú v tom, že plot pôsobí veľmi prirodzene a navyše okrasne. Živý plot môže byť z rôznych menších či väčších okrasných stromov alebo z popínavých rastlín. Živý plot si však vyžaduje aj pravidelnú údržbu a množstvo času stráveného s jeho úpravou. Ploty zo spomínaných materiálov akými sú drevo, kov, plast či pletivo si nevyžadujú až takú veľkú a pravidelnú údržbu. Ploty postavené z týchto materiálov sa väčšinou vyznačujú dlhou životnosťou, ochrannými vlastnosťami a cena plotu sa líši od použitého materiálu. Pekné a kvalitné ploty sa dajú vyrobiť aj v kombinácií napríklad kov – drevo a podobne.

kameny

Ak hľadáte dobrú partiu chlapov, ktorá má s výstavbou plotov dlhoročné skúsenosti, tak neváhajte navštíviť stránkuwww.exterierstav.sk, kde nájdete dôležité telefónne čísla. Okrem toho tam môžete načerpať inšpiráciu na svoj vysnívaný plot. Táto spoločnosť sa okrem výstavby plotov venuje tiež aj výkopovým prácam, pokládke zámkovej dlažby či stavbe záhradných terás.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky