Chcete byť vizážistka?

O niektorých povolaniach človek sníva už ako dieťa a drží sa ich až do dospelosti, ale vo väčšine prípadov ľudia menia svoje názory a záujmy postupom dospievania, kedy si viac uvedomujú, čo ich baví a napĺňa. Často sa stáva, že dievča v detskom veku chce byť baletkou, no nakoniec zakotví v zamestnaní napríklad technického smeru.

kosmetika

Kapitál na rozbehnutie podnikania je nutný

Mali ste aj vy svoje vysnívané povolanie? Hlavne dievčatá rady snívajú o kariére baletky, herečky, modelky či letušky, dokonca sú aj také, čo snívajú o tom, že budú jednoducho len nevesty. No realita je po rokoch úplné iná. A možno ste chceli byť vizážistkou tak ako ja. Vždy som bola orientovaná na krásu a chcela som skrášľovať aj ostatné ženy. Zamestnať sa bolo pre mňa nočnou morou, ale začať podnikať podľa vlastných predstáv tiež nebolo jednoduché. Uvedomila som si, že na začiatok potrebujem slušný kapitál, ale ten je vlastne základom každej formy podnikania.

Rozhodnutie padlo

To, že chcem pracovať sama, bolo nad slnko jasnejšie, teraz som však stála pred ťažším orieškom, a tým bolo získať si stálu klientelu. Ide o zákazníčky, ktoré mi zostanú verné a budú vyhľadávať iba moje služby. A tak som začala rozmýšľať nad druhom poskytovaných služieb, trvalo to naozaj dlho, pretože som nechcela urobiť krok vedľa a brala som to veľmi zodpovedne. Po dlhých úvahách som zistila, že nie je problém, aby som sa pustila do práce manikérky, vizážistky, ale aj kozmetičky. Zo začiatku som nadobudla pocit, že robím vlastne „všetko“, ale malo to svoj význam a som rada, že som sa takto rozhodla. Darilo sa mi vo všetkom, práca mi išla od ruky.

makeup

Kvalitné služby = pozitívna reklama

Uvedomovala som si, že na to, aby boli moje zákazníčky spokojné a mne sa pracovalo v pohode, musela som si zabezpečiť príčesok toho dosť veľa hlavne čo sa týka potrieb na manikúru, teda laky na nechty, potreby k aplikácii gélových nechtov alebo kvalitné lepidlo na riasy, ktoré pomôže vyčarovať ženám a dievčatám krásny a neodolateľný pohľad. Potrebujú moje služby pri príležitosti plesu, svadby či stužkovej slávnosti a každá chce byť neodolateľná, no a mojim cieľom je, aby bola aj spokojná s mojimi službami, pretože len dobrými recenziami si môžem urobiť najlepšiu reklamu.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Podnikanie