Neobklopujte sa vecami ktoré nepotrebujete

Žijeme v extrémne konzumnej spoločnosti. Keď si porovnáme ako žili ľudia kedysi a ako teraz tak je jasné že máme minimálne dvakrát toľko vecí. Kedysi mali ľudia jedno slušné oblečenie do kostola a vážili si ho. Koľko lepšieho oblečenia ktoré si vážite máte vy? Asi mnoho. Okrem toho na nás z každého rohu vykúka reklama na nové a nové produkty, ktoré podľa nej určite musíme mať inak nie sme pre spoločnosťou akceptovaní. Práve pre veci ktoré nepotrebujeme je však svet čoraz zaťaženejší produkciou tovaru, elektroniky, oblečenia a iných vecí. Kedysi mala rodina jeden televízor, dnes má každý vlastný v každej izbe.

second hand

Na to aby ste sa ďalej neobklopovali zbytočnosťami ako to vyhovuje predajcom, stačí pár krokov ktoré sa zaviažete plniť.
Nekupujte si nové kolekcie oblečenia, skúste navštíviť second handy kde ponúkajú často krát veci ako nové od známych značiek ktoré by ste tam ani nečakali.
Snažte sa myslieť ekologicky. Vyhýbajte sa tomu aby ste každú chvíľu kupovali nový telefón, televízor, práčku. Radšej investujte do opravy starých vecí.
Nekupujte si veci ktoré nepotrebujete. Stačí vám dekorácia ktorá vás neomrzí celý rok napríklad stojan na sviečku. Nepotrebujete mnoho dekorácii ktorých sú plné obchody pretože každú chvíľu letí niečo nové. Radšej si kúpte kvalitnejšie a nadčasovejšie kúsky ktoré naberú na hodnote i o pár rokov.

výprodej

Pretrieďte si celú domácnosť. Od skriniek s oblečením až po kuchyňu i kozmetiku v kúpeľni. Čo nepotrebuje darujte tým ktorým to pomôže. Vy sa budete cítiť oveľa lepšie tým že vaša domácnosť bude mať viac priestoru a budete mať väčší prehľad o veciach ktoré máte keďže nebudete obklopení zbytočnosťami. Veci ktoré ste viac ako rok nemali v rukách nemilosrdne vyhoďte, svedčí to o tom že ich nepotrebujete.
Dúfame že sme vám pomohli nájsť si svoj priestor zbavením sa nadbytočností a že ste sa zamysleli nad stavom našej planéty ktorý vzniká našou potrebou stále nakupovať.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Podnikanie