Aby vysvedčenie nebolo nočnou morou

Žiaci a študenti majú na vysvedčenia veľmi rozporuplné názory. Kým tí, ktorým sa v priebehu školského roka darilo a na vysvedčení majú jednotky či dvojky môžu byť nadmieru spokojní, horšie je to s trojkármi a štvorkármi. Mnoho školákov sa takisto bojí doniesť domov svoje skazené vysvedčenie zo strachu pred hnevom svojich rodičov.

studia

Lepšie vysvedčenie

Ak vaše dieťa domov donesie vysvedčenie s čistými jednotkami či pár dvojkami, rozhodne nemáte čo riešiť. Dieťa pochváľte za celoročnú drinu a ako odmenu ho môžete pozvať do cukrárne či prípadne so staršími deťmi zájsť na nákupy.

Horšie vysvedčenie

O poznanie horšie sa takáto situácia rieši v prípade, ak vaša ratolesť domov donesie trojky či štvorky. Treba však pozorne definovať problém, ktorý sa za týmito známkami skrýva. Ak sa študentovi nechce a lenivosť je dôvodom týchto zhoršených známok, nebojte sa uložiť aj nejaký trest, lebo dieťa na to má, len sa mu jednoducho nechce a to sa musíte snažiť zastaviť.

škola

Ak sa však študent horko-ťažko snaží a výsledky stále neprichádzajú, chybu treba hľadať niekde inde. Je možné, že žiak má nejakú poruchu učenia alebo potrebuje na písomky či testy v škole predlžený čas na vypracovanie. V takomto prípade odporúčame zájsť do Centra pedagogiky či za psychológom, ktorý je na takéto prípady kvalifikovaný a ochotne vám pomôže.

blok

Všeobecne však platí, že známky na vysvedčeniach nie sú všetko a zväčša sú výsledkom subjektívneho vnímania učiteľov. Aj dieťa, ktoré malo na vysvedčeniach trojky či štvorky si môže nájsť v živote svoje uplatnenie, v ktorom môže byť úspešné. Veľakrát sa dokonca stane, že trojkári a štvorkári sú v živote vďaka svojej vynaliezavosti šikovnejší než jednotkári. Zďaleka však nechceme podceňovať tých najlepších, keďže v našej spoločnosti sú takíto ľudia veľmi potrební a využiteľní v celom spoločensko-vednom spektre.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Deti