Učenie môže byť zábavou a príjemne stráveným časom

.


Prečo sme si vlastne zvykli na to, že pod pojmom vzdelávanie si predstavíme otravu a nechuť? Predsa vzdelávanie môže mať viac podôb a pokiaľ sa vzdelávame vo veci, ktorá nás baví, je to vlastne zábava a príjemne strávený čas.
Ľahšie a jednoduchšie učenie sa určite existuje a čaká na Vás.

chlap


Taká príjemná a zábavná forma je napríklad požičať si knižky na témy, ktoré Vás zaujímajú. Nebojte sa, také knižky určite existujú a stavím sa, že sú odložené v blízkej mestskej knižnici. No kopec zaujímavých informácií a dokonca z mnohých i navzájom odlišných skupín nájdeme i cez internet. Dokonca existuje už i množstvo slovenských webových magazínov, v ktorých Vás určite nejaký ten článok zaujme. Nemýľte si to s magazínmi o bulvári, na týchto nových weboch nájdete skôr zaujímavo a zábavne písané články, pri ktorých sa aj niečo dozviete.


•         Takže zatiaľ som spomenul možnosť kníh a knižnice, webových magazínov, no samozrejme na internete nájdeme i množstvo informácií z iných zdrojov, mnoho ich je aj zo zahraničia, môžeme si pozrieť i nejaké zaujímavé filmové dokumenty a navštíviť napríklad Youtube, na ktorom takisto nájdeme okrem iného i zaujímavé inormácie v podobe videí.


•         Môžeme začať odoberať časopisy. Je to taká modernejšia forma kníh, ktorá pôsobí viac „cool“. Aj časopisy nájdeme na rôzne témy, no žiaľ, zvyčajne bulvár a reklamu. No pomocou internetu môžeme nájsť časopis na tému, ktorá by nás zaujala, témú napríklad ako história, moderná technológia, počítače, záhady,… Takéto časopisy existujú a sú i populárne.

.

dívka


•         Alebo pre tých, ktorí radi cestujú, odporučím ísť sa pozrieť na rôzne prednášky. Spravíte si výlet a vypočujete si názory ľudí, ktorí Vám predstavia nový produkt, služby, alebo názor či cestu, skrátka informácie, o ktorých ešte nemáte takmer žiadne informácie.


•         A možno niekto obľubuje starú dobrú TV. Dnes už zrejme chytíte i dokumentárne stanice ako napríklad Discovery, ale zaujímavé doumenty a relácie bývajú i na Čt 1 alebo Čt 2.

Učenie môže byť zábavou a príjemne stráveným časom
4 (80%)1
.

Published

Author

Categories

Hobby