Uber po prvý krát ukázal prototyp lietajúceho taxíka

Niektorí novinári majú exkluzívnu príležitosť na prvý pohľad vidieť prototyp lietajúceho taxi spoločnosti Uber, ktorý podľa plánov vyštartuje do vzduchu s prvými cestujúcimi niekde v roku 2020. Spoločnosť tiež ukáže prototyp lietajúceho taxíka na summite Uber Elevate v Los Angeles. Tak pobaliť sa a ideme!
Všeobecne platí, že dizajn zariadenia je skôr ako veľký quadrocopter, než lietajúce auto.

stopování

· Niekoľko rotorov lietajúceho taxíka umožní vertikálny vzlet a pristátie.
· Telo prístroja je bližšie k trupu lietadla ako k vrtuľníku.
· Lietajúci taxi Uber pobeží na elektrinu.
· Zariadenie bude pokojnejšie, účinnejšie a ekonomickejšie ako konvenčné helikoptéry.
· Jedno zariadenie môže niesť až štyroch cestujúcich, čím sa znížia celkové náklady letu.

Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Uber Dara Khosrowshahi, ľudia si budú môcť objednať lietajúce taxi cez mobilné aplikácie a potom pristáť na najbližší letecký prístavu na streche budovy. Ak ste unavení z dennodenných dopravných zápch toto je pre Vás najlepším riešením.

taxi

Podľa rôznych zdrojov sa predčasná prototypová demonštrácia spoločnosti pravdepodobne rozhodla odviesť pozornosť verejnosti od incidentu, ku ktorému došlo v marci tohto roku v Arizone. Pripomeňme si, že bezpilotné vozidlo Uber zrazilo cyklistu, ktorý prechádzal cestou na nesprávnom mieste v tme. Vyšetrovanie tohto incidentu pretrváva a ako sa stalo známym, objavili sa v ňom nové detaily. Podľa najnovších údajov bola nehoda spôsobená chybou „nesprávne nakonfigurovaného softvéru“. Ide o softvér, ktorý na základe prijatých údajov zo senzorov a kamier dá počítaču príkaz „ignorovať prekážky na ceste“. Softvér mal byť naprogramovaný tak, aby zastavil auto pred skutočne vážnymi prekážkami. Myslím, že budete súhlasiť, ak si budem tvrdiť, že predsa človek je dosť vážna prekážka aby auto zastavilo…

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Technika