Štát nie je národ

V čom je teda ten rozdiel?
Štátje zoskupenie politikov, hláv nášho štátu. Zoskupenie, ktoré ma za úlohu držať nad národom strážnu a pomocnú ruku. Má sa postrať o správny chod ekonomického systému, aby bol každý spravodlivo odmenený za svoju funkciu a prácu v tomto štáte. V opačnom prípade musí myslieť i na občanov, ktorým zdravie nepovolí aktívne sa zamestnať. Pre týchto občanov štát musí zabezpečiť finančnú podporu, pretože prácou ju nezískajú a existovať sa dá len vďaka určitým financiám. Ďalej musí zabezpečovať kaťdému mestu veľa služieb.

hrob

Začnem tými, akými sú polícia, sanitka a požiarnici. Tieto služby definitívne potrebujeme, no títo zamestnanci takisto potrebujú plat pre svoju existenciu, plus na financovanie a vylepšovanie svojich služieb, aby nám mohli byť vždy k dispozícii. Štát má takisto na starosti finacovanie školstva, kde sa formujú ďalšie, nastávajúce generácie, ktoré budú časom zamestancami a budú poskytovať určitú prácu a služby našej i ich generácii. Preto treba dohliadnuť na to, aby boli vyučení vzorovo a na to treba tiež financie.

Aby som to skrátil- štát má na starosti fungovanie našej spoločnosti a my máme úlohu zamestnať sa, podnikať a platiť dane, ktoré idú štátu, aby mohol následne riadiť ten správny chod našej spoločnosti. Takto v skratke sa to dá zhrnúť do pojmu ekonomika. Samotný štát musí byť bohatý, aby mohol riadiť občanov, ktorí bohatsvu štátu napomáhajú. Správny štát by mal svoje bohatstvo minúť na svojich občanov.

silueta

Občania, ktorí sa narodil na tomto území a doteraz na ňom žijú, tvoria spoločne národ. Tento národ má svoju históriu, ktorý zažil už časy Rakúsko- Uhorska, samostatného slovenského štátu, i Československa. Novodobe i systém Eú- európskej únie.

Každé histórické obdobie za sebou zanechalo i určitú ekonomickú vizitku, podľa ktorej sa dá určiť, kedy náš národ disponoval najväčším bohatstvom.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Ekonomika