Prečo rastie záujem o mobilné domy?

Väčšina si asi pomyslí, že k najväčším výhodám mobilných domov sa radí ich cena, respektíve možnosť získať priestory za o dosť prístupnejšiu cenu v porovnaní s klasickým murovaným domom. A to je určite pravda, hoci k ďalším výhodám sa dá zaradiť aj fakt, že mobilné domy poskytujú flexibilný priestor a univerzálne využitie v mnohých situáciách.

Bývanie, vnútorná výbava

Niektorí záujemcovia si ich napríklad kupujú preto, aby si v nich následne mohli zariadiť svoj home office. Iní tieto vybavené priestory zas využívajú ako svoje rekreačné, dovolenkové sídlo, ďalší ich zas za týmto účelom kúpia a následne prenajímajú.

Ale záujemcom môžu slúžiť aj ako také prechodné bývanie. Ak sa napríklad ocitli v situácii, v ktorej potrebujú čo najskôr a za dostupnú cenu nejaké voľné a pritom zariadené, vybavené priestory. Prípadne ako rezervné bývanie, ktoré si kúpia teraz a bude im slúžiť ako alternatíva a istota v prípade, ak by museli z nejakého dôvodu odísť zo svojho rodinného domu (a dotiaľ môžu mobilný dom využívať rekreačne).

No sú známe takisto prípady, v ktorých záujemcovia vyberajú mobilný dom za účelom celoročného bývania. Teda skutočne sa rozhodnú pre túto alternatívu bývania, ktoré má oproti bežným rodinným domom lákavo dostupnejšiu cenu. Sú to napríklad aj situácie novomanželov, mladých ľudí, ktorí sa potrebujú alebo chcú v čo najkratšom čase nasťahovať do vlastných priestorov, kde budú mať svoje súkromie.

Výhľad na lesy

A teda áno, v týchto prípadoch je tým hlavným faktorom záujmu hlavne prístupne nízka cena mobilných domov. A v podstate tiež rýchlosť, krátka doba, za akú sa dajú tieto priestory získať.

Čo sa týka financií, nevýhodou tu možno je, že na tento typ bývania banky vo všeobecnosti hypotéku neposkytujú. Dobrou správou však je, že ako už odznelo- tieto typy domov sú v nižšej cenovej kategórii, čo je finančná hranica, ktorá sa dá dosiahnuť investovaním svojich úspor.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Domov